Pomoc Backup z NAS do dysku sieciowego.

m.blaszczak1984

Nowy użytkownik
Noobie
20 Październik 2022
5
2
3
34
QNAP
TS-453 Pro
Ethernet
1 GbE
witam, czy jest narzędzie, które pomoże mi ustawić backup z NAS do udziału sieciowego? najlepiej żeby backup był szyfrowany, w jakiś sposób zabezpieczony, proszę pamiętać pytam o backup nie synchronizację.
dziękuję.
 
Tak używam tego narzędzia, jednak w przypadku NAS w kierunku dysku sieciowego da się jedynie przeprowadzić synchronizację, backup jest nie możliwy. Synchronizacja jest OK ale czy da się ją zabezpieczyć hasłem, zaszyfrować?
Potrzebuję mieć backup z NAS na dysku sieciowym, ale ten backup musi być zaszyfrowany.
 
A nie da się przez hybrid mount zamontować udział sieciowy na nasie? Wtedy byłby widoczny jako lokalny (?) i może backup by działał. Chciałem sprawdzić ale nie mogłem zamontować udziału.
 
Ja robię kopię z Qnapa na starego Zyxela. Problem jest tylko gdy Zyxel wstanie później niż Qnap. Ale, zważywszy ile czasu Qnapowi zajmuje start to zdarza się to wyjątkowo rzadko i głównie gdy Zyxel po prostu prądu nie ma.

Zamontowałem sobie na Qnapie pod jeden z lokalnych folderów zdalny folder z Zyxela. I dalej zadanie kopiowania standardowo utworzyłem z poziomu HB.

W autorun.sh (normalnie w www GUI) w ustawieniach Qnapa dodałem wpis automatycznie montujący przy starcie zdalny zasób z zyxela.
sudo mount.cifs -v //10.0.X.X/backup_qnap /share/backup_symlink -o user=XXX,password=XXX
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. hybrid backup
  2. backup
  3. synchronizacja
  4. Hybrid Backup Sync
  5. backup przez usb