Backup z Windows 2008 na Qnapa

hello123

Nowy użytkownik
Noobie
18 Maj 2011
7
0
1
Witam wszystkich,
Jako nowy user oraz świeży posiadacz QNAPA 419P+ mam pytanie - w przypadku gdyby temat nie pasował do tej grupy proszę o przesuniecie w stosowne miejsce.

Mam komputer z windows serwer 2008. na nim pliki które chciałbym backupowac na Qnapa. Nie widze nigdzie w samym qnapie by była mozliwość kopiowania Z SERWERA. Opcja rsync chyba jest po to by dane Z QNAPA wgrać na serwer. A ja chce w drugą strone.

Jakie mam opcje i mozliwości ??

Z góry dziękuję za pomoc Tomasz


Moze dodam ze :

- Qnap i serwer w tej samej sieci
- Na qunapie jest raid mirror
- chce backupować dane typu dokumnty etc ktore leżą na serwerze. Raz dziennie w nocy
 
Jeżeli dobrze zrozumiałem, chcesz robić kopie serwer 2008 na Qnap’ie.
Jeżeli tak to masz dużo możliwości.

- Napisać skrypt i uruchamiac go poprzez harmonogram zadań.
- Wykorzystać funkcje wbudowane w serwer ( Kopia zapasowa systemu Windows Server)
- Oprogramowanie firm trzecich.

Pozdrawiam
Jarek
 
WItam,
Rsync w QNAP można traktować w obie strony - z tego co pamiętam. Możesz jeszcze lawirować w okolicach:
- iSCSI i skrypt na serwerze, ale można też bez skryptu
- RSync np DeltaCopy
 
W 410 w opisie przeczytać można
"...RTRR (Zdalna replikacja w czasie rzeczywistym) pozwala na jednokierunkową replikacje danych pomiędzy dwoma serwerami/lokalizacjami (włączając serwer FTP) w czasie rzeczywistym lub według określonego harmonogramu. Musisz włączyć RTRR lub serwer FTP na zdalnym serwerze, aby móc korzystać z tej funkcji..."
U mnie wykorzystując opisana funkcje udało się zastosować dla 4 niezależnych maszyn - i działa :), pewnie i 419 ma taka funkcjonalność.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. kopia windows serwer