Pomoc backup z zewnętrz

wssok

Nowy użytkownik
Noobie
2 Marzec 2016
1
1
3
QNAP
TS-x53
Ethernet
10 Mbps
Witam. Jestem użytkownikiem Nas-a od paru dni. :) TS-253A. Służyć mi on ma do robienia backupu z komputerów, oraz po części jako chmura. O ile bez problemu postawiłem sam NAS ( tu oklaski sam dla siebie bo jestem totalnym żółtodziobem w tej kwestii) to już ni jak nie wiem jak się zabrać za backup komputerów poza siecią lokalną. Już pisze w czym rzecz. Ogólnie obecnie backup robi mi programik Netback Replikator. Jak zauważyłem prosty i przyjemny. nie ma za dużo zmiennych co dla mnie jest zaletą. Klikam backup i się robi - (w moim odczuciu plus) . W biurze wszystko śmiga jak ta lala. ( czasem się zawiesza ale jak się zrestartuje to leci dalej) .
A teraz do rzeczy. Mam pytanie jak zrobić backup komputera gdy jest poza siecią lokalną. W informacji tu na forum podany jest zapis, że programik ten może może przesyłać backupowaną treść na myQnapcloud - czyli jak się domyślam na chmurę, którą widzi z zewnątrz sieci lokalnej. Ni jak nie mogę ustawić niczego aby móc podać nazwe mojej chmurki w myQnapcloud.
Czy to jest kwestia ustawień samego programu, lub tego że się on nie nadaje do takich rzeczy. Czy może kwestia ustawień routera. Ogólnie na moją chmurką mogę wchodzić i widzę zawartość NASA z innego kompa poza siecią lokalną. Potrzebuję tego aby móc robić backup komputera który mam w domu i na nim często tez pracuje.
Proszę o pomoc - przejrzałem to co znalazłem na forum i stwierdziłem że ja to za głupi już na takie rzeczy jestem no i może lekko Pesel tez daje o sobie znać.

Pozdrawiam.
 
Netback replicator korzysta z udziałów SMB, nie polecam wyciagać ich na Internet (chociaż znam jednego takiego admina co ma wyciągnięte), dobrym rozwiązaniem jest serwer VPN. Jak zainstalować i poustawiać jest w instrukcji i w dziesiątkach postów.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Netback Replicator
  2. netback