Baza danych -Problem z wgraniem - czy ktoś wie jak pomóc?

czerwonka

Nowy użytkownik
Noobie
8 Listopad 2010
5
0
1
Hrubieszów
QNAP
TS-x59 Pro+
Ethernet
10 Mbps
Witam to już drugi post z tym samym problemem.
Mianowicie mam bazę MYSQL na zwykłym serwerze pracującym pod kontrolą Linux Suse. wersja MYSQL na tym serwerze to 5.0
Baza danych ma wielkość 3,7GB (247 tabel). zrzuciłem tą bazę za pomocą mysqldump-a i chciałem ją wrzucić do mojego QNAPa 259PRO+.
Problem pojawia się następujący.
Baza jest wgrywana z poziomu shell i niby postępuje ale po wejściu do bazy przez phpmyadmin ukazuje mi się że baza wgrała się tylko do miejsac 8 albo 18 tabeli dlatego że te tabele są prawie największe powyżej 600 mb i ta ostatnia tabela posiada błąd: (przeglądaj Table 'moja_tabela_' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed (0 rekordów) ) chociaż wiem że baza się wgrała niby na ten serwer ponieważ z poziomu przeglądarki można zobaczyć zasoby zużycia dysków w QNAP-ie i standardowo jest powyżej 200mb a po wgraniu tej bazy powyżej 4GB. niew iem dlaczego nie mnożna wgrać bazy poleceniem mysql < moja_baza.sql dlaczego nie chce wgrać tak dużej bazy. jak próbowałem mniejszą bazę wgrać to nie ma żadnego problemu. zainstalowałem sobie na windowsie serwer mysql XAMPP i tam próbowałem wgrać tą moją kopię bazy i proces trwa o niebo szybciej i bez żadnych problemów wgrywa się cała baza. a może użyć do program pod windowsem np navicat profesional. Czy to może pomóc.
 
użyłem właśnie programu spod windowsa do przenoszenia baz danych i tam idzie wszystko tak jak powinno iść poleceniem z pod shela. zauważyłem jedną rużnicęna tym serwersze qnap różniącą z innymi serwerami mysql. jak wgrywałem bazę na mojego linuxa suse lub na windowsie spod konsoli to za pomocą phpmyadmina mogłem zobaczyć postęp ilościowy baz danych np. wgrywała się baza co miała 300 000 wpisów to mogłem zobaczyc na jakim etapie jestem podczasz wgrywania i za każdym odświeżeniem strony poprzez klikanie w nazwę mojej bazy w phpmyadminie zwiekszała mi się ilośc wgranych rekordów w odpowiedniej bazie. pod QNAPEM tego nie było i nie mam. wyświetli się tutaj ilość danych rekordów po wgraniu całej tabeli z bazy danych i odświeżanie nic tutaj nie daję. ale jak użyłem program do robienia kopi zspod windowsa to idzie tak jak mam na pozostałych serwerach czyli w trakcie wgrywania mogę operować na bazię danych.
 
Ni jak nie rozwiązałem tego problemu ale pomogło przeniesienie całej bazy z jednego serwera i wrzucenia go na mojego Qnap-a (przeniosłem je tak jak przenosi się pliki). na qnapa bazę wrzuciłem na /usr/local/mysql/var/, tam się znajdują wszystkie istniejące bazy, odpaliłem mysql i baza się pojawiła. baza chodzi już od 2 dni i sprawuje się bardzo dobrze. Niestety na qnapie nie idzię wgrać dużej bazy danych poleceniem z shela "mysql < baza.sql". na poczatku myślałem że to problem z zrzutem mojej bazy ale czynność mysqldump-em powtarzałem kilka razy. no i ta baza wgrywała się wszędzie tylko nie na qnapie. Ważne że udało mi się wgrać bazę w inny sposób tylko na przyszłość jak by mi przyszło odzyskać kopie z pliku sql to jedynym sposobem jest wgranie takiej bazy na inny serwer mysql niż Qnap i przeniesienie jej jak zwykły katalog z plikami.