Pomoc bez home dla użytkowników - czy da radę?

patryczekkqq

Passing Basics
Beginner
18 Sierpień 2018
26
0
1
36
QNAP
TS-210
Ethernet
100 Mbps
Cześć, czy da radę aby użytkownicy nasa wszyscy poza adminem nie mieli przestrzeni home?
Chodzi o to, aby dostali tylko dostęp do folderu współdzielonego i finito, nic więcej nie było im dane z przestrzeni?
Druga sprawa czy można np. jakieś folder współdzielone (do których ma dostęp moi klienci) co np. 2-3 godziny sprawdzać,
czy coś w nim jest i zawartość wyciąć do folderu, do którego ma dostęp tylko admin (czyli ja)?

Dodatkowo, czy istnieje możliwość wrzucania plików do nasa na innych przeglądarkach niż chrome?

Z góry dzięki za pomoc. Wdrażam wymianę plików z klientami stąd mam trochę pytań.
Udało mi się skonfigurować wszystko oraz wgrać certyfikat.
 
Cześć, czy da radę aby użytkownicy nasa wszyscy poza adminem nie mieli przestrzeni home?
Chodzi o to, aby dostali tylko dostęp do folderu współdzielonego i finito, nic więcej nie było im dane z przestrzeni?
Druga sprawa czy można np. jakieś folder współdzielone (do których ma dostęp moi klienci) co np. 2-3 godziny sprawdzać,
czy coś w nim jest i zawartość wyciąć do folderu, do którego ma dostęp tylko admin (czyli ja)?

Dodatkowo, czy istnieje możliwość wrzucania plików do nasa na innych przeglądarkach niż chrome?

Z góry dzięki za pomoc. Wdrażam wymianę plików z klientami stąd mam trochę pytań.
Udało mi się skonfigurować wszystko oraz wgrać certyfikat.

W ustawieniach/users masz przycisk "Home Folder" gdzie możesz wyłączyć katalog domowy dla wszystkich użytkowników (pewnie też dla Admina). Co do drugiego pytania, to można pisząc sobie skrypt w Bashu i dodając go do Crona.

Chociaż wycinanie plików z folderów klientów i wrzucanie do własnego zamkniętego katalogu wydaje mi się conajmniej dziwne ;)