BitTorrent 2.0 dla Qnap - pierwsze testy i wrażenia

GeeryS

Entry Technician
Q Associate
22 Luty 2015
38
13
8
Wałbrzych
QNAP
TS-x53
Ethernet
802.11n (Wi-Fi 4)
No więc tak, skoncentrowałem się na sprawdzeniu, czy mogę za pomocą BitTorrent Sync 2.0 , zrobić coś co nie udało się - w wygodny sposób - za pomocą innych narzędzi : ... połączyć kilka urządzeń ( win8.1,android, linux), tak by :

do kilku folderów, w rożnych (dowolnych) miejscach na Qnap'ie, synchronizowały się na bieżąco i dwukierunkowo dane z kilku urządzeń bez potrzeby wielokrotnego wysyłania zaproszeń i potrzeby ich akceptacji. Test został zdany bardzo pozytywnie.


korzyści :
- dla urządzeń My devices, szybkie udostępnianie folderów ... nie jesteśmy zmuszeni do rozsyłania zaproszeń i oczekiwania na akceptacje
Urządzenia zdefiniowane jako My Devices nie potrzebują zaproszenia, by widzieć wspólny folder. Dodajemy, folder do wspólnej przestrzeni .. i wszystkie urządzenia, które dodaliśmy do listy My Devices mają od razu możliwość dołączenia do folderu. Urządzenia, z poza listy My Devices .... tradycyjnie muszą mieć zaproszenia.

- pozwala mieć szybki podgląd w całą strukturę katalogów i plików, przed podjęciem decyzji czy synchronizować na urządzeniu docelowym

- można wybiorczo synchronizować foldery i pojedyncze pliki

- można wskazać dowolny folder i parować z dowolnym folderem na Qnap'ie, dowolnym na innym urządzeniu , nie ma żadnych ograniczeń, nie ma ograniczenia do /home .. ani do domyślnie tworzonych

- przyczynia się do zachowania porządku w licznych powiązaniach między urządzeniami i pomaga ograniczyć mnogość informacji , które są trzeba zapamiętać, śledzić, bądź zanotować o tych powiązaniach

problemy:
- czasem wystąpił problem z dołączeniem urządzenia do My devices za pomocą QR i brakiem powiadomień na Qnap'ie, wtedy wykorzystując manualne potwierdzenie można dokończyć procedurę, lub rozpoczynając ją z innego urządzenia.


To tyle z pierwszych wrażeń, polecam korzystać !
 
Używam od zawsze - tzn odkąd istnieje :)
Jak dla mnie jedną z największych zalet tego rozwiązania poza tymi które wymieniłeś jest wieloplatformowość (NASy, PCty, Mobilne, serwery..niezależnie od producenta.
No i chyba co najważniejsze - działa w sieci p2p i przy wsparciu trackerów synchronizujesz urządzenia nawet za NATem z poblokowanymi portami na urządzeniach/serwerach.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
... to samo powiem o wersji 2.0 , używam od zawsze, tzn.też odkąd istnieje, czytaj od 3 dni ;)

ciekaw jestem co z nowych funkcjonalnosci wersji 2.0 będzie dostępne po upływie 30 dni ... bo zapomniałem dodać, że obecna 2.0 jest płatna około 150 zł / rok ...kosztowne, ale godnej alternatywy nie znam ... 30 dni mamy w gratisie .
 
Sync FREE vs Sync PRO
Dla mnie bez znaczenia. Wyrabiam się w 10 folderach, nie potrzebuję supportu i nie zmieniam uprawnień w locie - co najwyżej wypinam urządzenie i podpinam ponownie.
 
noo, porównanie wiele wyjaśnia... nie ma dramatu. thx za link.