Pomoc Brak dźwięku z niektórych aplikacji HD Station po aktualizacji systemu i aplikacji - TS -253PRO

pajek12

Passing Basics
Beginner
10 Grudzień 2015
17
1
3
54
QNAP
TS-x53
Ethernet
10 Mbps
Witam
od ponad półtora roku użytkuję Qnap-a TS-253Pro. Jak do tej pory bez większych problemów. Po ostatniej jednak aktualizacji frimware do wersji 4.3.3.0154 i idących za nią aktualizacjach części aplikacji HD Station zauważyłem problemy z dźwiękiem w niektórych z nich. NAS jest u mnie podłączony po HDMI z amplitunerem Pionieera VSX-923 i do tej pory wszystko tu pracowało bez problemu a teraz nie jest przekazywany dźwięk z przeglądarki Google, Video Station czy Photo Station. Jednocześnie dźwięk bez problemu odgrywa przegladarka Mozzilla czy Kodi. Jeśli ktoś się spotkał z czymś takim i wie jak temu zaradzić to prosiłbym o pomoc.


Wersja oprogramowania Firmware: 4.4.4.0154 (2017.04.13)
Model serwera: QNAP TS-253Pro
 
Tutaj:

upload_2017-5-17_8-44-46.png


Jak to zrobisz zrób restart urządzenia.

Ja miałem wielkie problemy z Plexem w HDStation.
 
To wyłącz całe HDStation i ponownie je odpal. Zrób to bez CodecPack i z nim ponownie, skasuj programy i zainstaluj ponownie. Jeśli to nie zadziała to niestety nie pomogę.

A może czas na przejście na Kodii lub Plex-a? Ja na przykład nie wiem po jaki gwint dają VideoStation który mało co mi odtwarza.
 
Na Plexie nie chodzi nic a na Kodi tylko filmy więc nie mam na co przejść Video Station i tak nie używam ale na Photo Station puszczam slajdy z muzyką więc się przydaje.
No to już jest przegięcie - odinstalowałem całe HD Station i zainstalowałem od nowa i teraz nie mam Kodi. Ludzie co się stało z Kodi??
 
Kodi zostało zlikwidowane z najnowsza wersją 4.3.3 Kodi trzeba pobrać na przykład z repozytorium tego forum.

Ja mam natomiast inny problem z Plexem, coś miałem za cicho i okazuje się że jak po DLNA dźwięk hula jak ta lala, tak przy Plexie jest cicho jak makiem zasiał.
 
Tak znalazłem wczoraj wieczorem ten temat o drastycznych zmianach które niesie najnowsza aktualizacja i zainstalowałem sobie stamtąd Kodi. Ale problem z resztą pozostał. Nie mogę zupełnie zrozumieć tego że przez przeglądarkę Chrome dźwięk nie idzie a przez Mozillę tak. Ale to jest najmniejszy problem - nie będę używał Chrome. Gorzej że nie mogę odtwarzać plików muzycznych.
 
Cześć,
Mam praktycznie identyczny problem, po aktualizacji firmware z 4.2.5 do 4.3.3 praktycznie nie da się odtwarzać video (obraz się przycina lub przeskakuje kilkadziesiąt sekund do przodu, dźwięk skacze i znika) ani muzyki, próbowałem na kilku playerach takich jak KODI, VLC, SMPlayer orz oficjalny HDPlayer. Tak jak koledzy wcześniej wspomnieli reinstalowałem wszystko co było powiązane w jakikolwiek sposób z HD Station (wraz z CodecPack). Niestety do tej pory nie udało mi się rozwiązać problemu. Zgłosiłem problem na Helpdesk i niby pracują nad tym problemem (już od 3 tygodni).
Posiadam HS-251+ które używam jako centrum multimedialne, brak możliwości odtwarzania video powoduje, że sprzęt traci jakieś 70% ze swojej użyteczności w moim przypadku....

Jeśli ktoś by wiedział jak naprawić to prosiłbym o pomoc, jeśli do przyszłego tygodnia nie dostanę żadnego info od helpdesku to chyba spróbuje zrobić downgrade firmware do 4.2.5

Edit:
Olśniło mnie, moje HD Station było w wersji 3.0.9, poczytałem i znalazłem, że w tej wersji często występują tego typu problemy. Zainstalowałem ręcznie wersję 3.1.A i odziwo wszystko zaskoczyło i działa jak potrzeba, szkoda, że zajęło mi to aż 3 tygodnie ...
 
  • Wow
Reakcje: _Floyd
Ja mam wersję 3.1.A a i tak nie mam dźwięku przez HDMI. Dzisiaj Qnap zasygnalizował mi nową wersję oprogramowania systemowego. Normalnie boję się instalować żeby nie było jeszcze gorzej niż jest.
 
Tez walczę z problemem w HD station... gdzie można jeszcze pobrać tą starszą wersję 3.1.A (bo w a App Center jest 3.1.B). A może ktoś może ma i podeśle?
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. HDPlayer 13.