Pomoc Brak dostęp do panelu administracyjnego lokalnie (a przez MyQNAPCloud - OK!)

ludwikc

Nowy użytkownik
Noobie
11 Sierpień 2018
8
1
3
37
QNAP
Ethernet
1 GbE
Mam problem z dostępem do panelu administracyjnego QNAPa lokalnie.

Scenariusz:

Serwer:
Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.3.01514 Build 20180402
Model serwera: QNAP TS-212

Klient:
Windows 10 (Azure AD)​

Dostęp przez https://xx-nazwa-mojego-qnapa-xx.myqnapcloud.com:8080/cgi-bin/ przebiega bez problemu - mogę wykonywać wszystkie czynności administracyjne.
Dostęp przez SMB: przebiega bez problemu (dodane Windows Credentials przez Credentials Managera, bo ze względu na logowanie do AzureAD, Windows notorycznie pytał o PIN z Windows Hello zamiast właściwą nazwę i hasło użytkownika QNAPa). Dostęp Read/Write i wszystkie dostępne share'y.

Z kolei dostęp lokalny, po http://xx-nazwa-mojego-qnapa-xx:8080/cgi-bin/ wyświetla mi prawidłowo panel logowania, ale po podaniu właściwego użytkownika i hasła (tych samych co powyżej), zwraca informację:

upload_2018-8-13_11-35-32.png


Macie pomysły co może być przyczyną? A najważniejsze - jak przywrócić lokalny dostęp?

--ludwikc
 
1. czy zablokowałeś usera admin ? jak tak ... gratulujemy samobója -> The different ways of resetting your NAS - explained! -> 10 sec reset

2. czy dodałeś usera z UID = 0 ?
Bash:
[~] # cat /etc/passwd | grep 0:0
admin:x:0:0:administrator:/share/homes/admin:/bin/sh

jak tak - usuń go - QNAP nie pozwala na takie sztuczki.

Konto ADMIN musi być obecne, działąjące w systemie - kropka ! nie ma dyskusji !
 

Nie, sprawdziłem to w pierwszej kolejności.

na innym komputerze/komórce ale w sieci lokalnej ?
Połączenie z Androidów jest OK. Chodzi o połączenie z Windows 10 (testowane na dwóch różnych maszynach),
które korzystają z kont użytkownika w AzureAD.


konto nie zablokowane ?
Myślę, że gdyby było zablokowane, nie dostałbym się na nie również z poziomu MyQNAPCloud.
A odmowa lokalna dotyczy każdego użytkownika logującego się lokalnie z maszyn z Windows 10.

aa no i wyłącz WYMUSZANIE HTTPS w QNAPie - często bruździ
Nie jest włączone.

Jakieś inne pomysły, które pozwolą mi się połączyć z serwerem?

--ludwikc
 

pigers, rozumiem, że jako Admin ogarniasz sporo wątków jednocześnie, ale przeczytaj proszę mój pierwszy post. Starałem się dość wyraźnie podkreślić, że...

Mam problem z dostępem do panelu administracyjnego QNAPa lokalnie.

[...]

Dostęp przez SMB: przebiega bez problemu (dodane Windows Credentials przez Credentials Managera, bo ze względu na logowanie do AzureAD, Windows notorycznie pytał o PIN z Windows Hello zamiast właściwą nazwę i hasło użytkownika QNAPa). Dostęp Read/Write i wszystkie dostępne share'y.

Nie wiem jak lektura konfiguracji udziałów sieciowych, które u mnie działają może być pomocna w rozwiązaniu problemu.

Nie chcę podważyć Twoich kwalifikacji i kompetencji. Po prostu szukam konkretnych wskazówek, które pomogą mi się zalogować do panelu administracyjnego po sieci lokalnej.

--ludwikc
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. wNetUse
  2. logowanie brak ip