Pomoc brak dostępu do mojego qnapa

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

krzys128

Nowy użytkownik
Noobie
28 Styczeń 2018
4
1
3
49
Warsaw
QNAP
TS-x53
Ethernet
1 GbE
mojego qnapa 453A uruchomiłem gdzieś na jesieni na tyle żeby udostępniać pliki w mojej sieci domowej oraz postawić dwie maszyny wirtualne. Dostęp przez www i ssh działał bez żadnych problemów, korzystanie z wirtualek też było w porządku aż do ..... instalacji internetu ORANGE dwa tygodnie temu. To chyba zbieg okoliczności bo defacto w sieci lokalnej nic się nie zmieniło ale po prostu z dnia na dzień przestałem mieć dostęp do plików , do panelu administracyjnego , do maszyn wirtualnych.
Wczoraj QNAPa podłączyłem lokalnie do telewizora przez HDMI oraz jednym kablem do mojej sieci lokalnej. Po starcie pojawia się graficzna ikona startu systemu potem jeszcze kilka linijek tekstu i ... to koniec. Po kilku minutach jest sygnał dzwiękowy że system już stoi. Na ekranie mam QNAP453 4.3.3 (20171101). Ponadto mogę go pingować bez problemu - odpowiada. Dostęp przez www, ssh ftp nie działa. Na ekranie qnapa mogę zobaczyć interface sieciowy , dwa dyski - wszystko wygląda w porządku.
Zupełnie nie wiem co dalej ... proszę o jakieś hinty co sprawdzić i jak. Jak zdiagnozować co jest nie tak ?

pozdrawiam
K.
 
zrób mu reset ustawień sieciowych i uruchom ponownie NASa

to jeszcze napisz proszę jak ten restart zrobić ?
zrób mu reset ustawień sieciowych i uruchom ponownie NASa

to jeszcze napisz proszę jak ten reset zrobić ?

ok , to co zrobiłem to po prostu zmieniłem interface sieciowy na inny i w ten sposób poniekąd zrobiłem restart konfiguracji sieciowej. Niestety bez efektu. QNap co prawda dostał nowy adres a z DHCP, ten adres mogę pingować ale żadne połączenie nadal nie jest możliwe
Zatem jestem, w punkcie wyjścia :-(
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. brak dostepu do sieci domowej