Pomoc Brak dostępu do panelu zarządzania serwerem TS-412

pd61

Nowy użytkownik
Noobie
5 Lipiec 2013
4
2
3
62
QNAP
TS-x53A
Ethernet
1 GbE
Witam

Mam prośbę o podpowiedź. Nie mogę założyć wątku jestem od niedawna posiadaczem TS-412 i klubowiczem. Mój TS najpierw zaczął chodzić bardzo wolno transfer 3m/s lub mniej 100% zajętości procesora. Więc postanowiłem powyłączać pewne usługi aby przekonać się co my przeszkadza. Wszystko robiłem przez WEB więc żadne niedozwolone akcje czy komendy nie były użyte. W pewnym momencie TS się zawiesił i już przez WEB nie mogę si ę do niego dostać. Nie znam linuksa więć z basha nie grzebałem i nie wiem co zrobić. Mam zainstalowane 2 dyski w RAID 1 i przeniosłem na te dyski zasoby zdjęciowe i wszystkie archiwalne dokumenty. Mam pytanie czy jeśli postawię system na nowym dysku a obecnie używane przełożę do innych zatok w serwerze to nie stracę ich zawartości? Lub w jaki inny sposób mogę odzyskać dane z tych dysków. Na nich jest w chwili obecnej jedyna kopia moich plików. Proszę o pomoc za którą będę bardzo wdzięczny
pd61
 
Pamiętaj że masz raid-a i tego typu operacje zniszczą dane, co najwyżej po takich operacjach zczytasz część z pierwszego dysku, ale nie w qnap-ie. Pamiętaj o tym że podczas inicjalizacji systemu kasowana jest zawartość zainstalowanych dysków.
Zastanawiam się czy nie zapchałeś dysków do ostatniego bita.
Zostaje tylko dostęp z ssh, musiał byś się zalogować i spróbować sprawdzić zajętość filesystemu np poleceniem df
Bash:
[/] # df
Filesystem                Size      Used Available Use% Mounted on
/dev/ram0                32.9M    15.7M    17.2M  48% /
tmpfs                    32.0M    320.0k    31.7M  1% /tmp
 
Witam i dziękuję za szybką odpowiedź.
Chcę system postawić na zupełnie nowym dysku a tamte dwa wstawić jak już system będzie działał i pytanie czy to nie zniszczy danych. Natomiast co do zajętości tych dysków to nie powinny być zapchane ponieważ chwilę przed awarią sprawdzałem jaki jest ich stan. Mam dwa dyski po 3T a załadowałem ok 700G danych. Spróbuje jeszcze użyć do wyciągnięcia danych dwóch adapterów USB na jednym widać HD1 i HD3 ale nie widać danych. Niestety nie mam kompa stacjonarnego a tylko laptopa stąd pomysł na podłączenie po USB. Jak sądzisz ma to szanse powodzenia?

Mam zainstalowany 4.0.1 na TS-412. Może jeszcze spróbuje sprawdzić czy uda się przekopiować wszystko po ssh bo wydaje mi się że dostęp po ssh działa. może tylko podpowiesz w jakim katalogu mogą być dane i jaki do niego dojść.
pozdrawiam
Moment moment. Jak to nie mozesz zalozyc wątku?A jaki masz firmware?

co do założenia wątku to może porostu nie umiem lub nie mam uprawnień.
 
Do kopiowania plików musisz posłużyć sie protokołem FTP.
Tu masz taką ściągawkę za pośrednictwem zewnętrznego programu, spróbuj będzie Ci łatwiej. Do tego celu musi być załączoe ftp w NAS.
 
Do kopiowania plików musisz posłużyć sie protokołem FTP.
Tu masz taką ściągawkę za pośrednictwem zewnętrznego programu, spróbuj będzie Ci łatwiej. Do tego celu musi być załączoe ftp w NAS.

Poproszę o podpowiedź jak sprawdzić z poziomu komend linuxa czy jest włączona usługa ftp i jak w razie czego usługę ftp włączyć?
 
Tak chyba mój problem się rozwiązał przez przypadek. Opiszę jak było. Tak jak pisałem wcześniej chciałem zainstalować system od początku używając innego dysku. I tak zrobiłem czekałem z włożeniem oryginalnych dysków do system do momentu potwierdzenia że mogę to zrobić bez straty danych. I chyba mam odpowiedź na to pytanie. Dane zapisane wcześniej są niewidoczne. Nie wiem czy stracone ale na razie ich nie widzę. A teraz po kolei.

Włożyłem nowy dysk, wgrałem system 4.0.0 (wcześniej był 4.0.1), w między czasie dyskutowaliśmy o tym aby użyć TC do przerzucenia danych przez FTP. Na nowym systemie i nowym dysku sprawdziłem że TC działa nagrałem tam jakiś plik aby sprawdzić czy będzie widoczny po zmianie miejsca tzn. w innej zatoce. Więc sądząc, że cały system jest na dyskach zamknąłem system i wymieniłem dyski -włożyłem oryginalne dyski i start systemu i jakie jest moje zdziwienie system wstał z wersją jaką zainstalowałem używając jednego tego nowego dysku (mimo że nie było go w systemie) a wszystkie dane na oryginalnych dyskach są widoczne. Więc idąc dalej z eksperymentem włożyłem ten nowy pojedynczy dysk i się zainstalował ale chyba dane z niego zniknęły bo pokazuje że jest pusty. Może używając jakiś wyrafinowanych metod były by osiągalne a ja przyznam nie wiem jak to zrobić. Nasuwa mi się teraz następne pytanie jak jest zorganizowany NAS w TS-412 jak mogę wydzielić i zobaczyć ten jeden dodatkowy dysk tak aby na nim świadomie składować dane. Teraz widzę że jest ale nie powstał żaden nowy folder i nie widzę podziału tak jak np. jest w Windows że są dyski w nich katalogi itd.

Przepraszam, że się tak rozpisałem ale dla mnie NAS to nowa przygoda więc moja wiedza na razie jest zdobywana na błędach bo trudno powiedzieć, że na wiedzy. Dziękuje że zechcieliście mi pomóc. Może jeszcze przydała by mi się mała instrukcja lub regulamin jak korzystać z forum np. założyć nowy wątek.

pozdrawiam pd61
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz