Pomoc Brak dostępu do QNAP TS-253D-8G poprzez LAN przez VPN

szymek2020

Nowy użytkownik
Noobie
2 Kwiecień 2021
7
2
3
54
QNAP
TS-x53D
Ethernet
1 GbE
witam,

W sieci LAN posiadam dwa dyski sieciowe Qnap, jeden TS-253D-8G a drugi TS-110
Oba posiadają najnowsze dostępne oprogramowania.

Będąc w LAN na oba dyski można się zalogować poprzez www oraz oba są dostępne w otoczeniu "ten komputer" jako zmapowane dyski.

Na routerze mam postawiony VPN z opcją dostępu zasobów sieci lokalnej. Gdy połączę się z WAN z siecią LAN poprzez OpenVPN, dostęp do TS-110 jest przez www jak i "ten komputer" jako zmapowany dysk, natomiast nie mam dostępu poprzez www i zmapowany dysk na drugi sprzęt TS-253D-8G.

Oba dyski posiadają taką samą adresację z różnymi IP, taką samą maskę itp, taką samą wskazaną bramę.

Co może być przyczyną braku dostępu do TS-253D-8G po połączeniu z siecią przez VPN? ma ktoś jakiś pomysł?

dla mnie to dziwne.
 
Spróbuj się połączyć przez adres VPNowski jaki dostajesz, np. 10.0.8.1: portserwera (powinien być adres gateway: port).
 
Dalej nic.
@pigers wydaje mi się, że nie do końca zrozumiałeś mój problem.

Mam sieć LAN, gdy laptop jest połączony przez j45 czy wifi do LAN, to wszystko działa.
Na routerze mam postawiony VPN.

Będąc na zewnątrz mam dostęp do zasobów sieci LAN poprzez wspomniany VPN, wszystko działa za wyjątkiem wejścia na ten jeden konkretny NAS, nie odpowiada na ping, nie mogę wejść poprzez zmapowany dysk oraz poprzez IP sieci lokalnej.

Sprawdziłem ustawienia karty sieciowe w NAS, ma takie same ustawienia co ten drugi za wyjątkiem IP własnego.

dla mnie to dziwne:(
 
aa - zrozumiałem ze to vpn qnapa ;)

sprawdź czy z tego qnapa możesz zrobić pinga do tego laptopa po jego adresie VPN (optymistycznie zakładam ze vpn przepuszcza ruch w tą stronę).
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. nie odpowiada na ping
  2. brak dostępu do Qnap