Pomoc Brak dostępu do QNAPA

Suchjy

Entry Technician
Q Associate
23 Listopad 2017
61
1
8
32
QNAP
null
Ethernet
null
<-- UWAGA! Treść tej notatki usuń przed publikacją swojego pytania! -->
W tym miejscu przywitaj się oraz przedstaw swoje pytanie szczegółowo opisując czego ono dotyczy. Aby pytanie stało się bardziej klarowne i zrozumiałe dla użytkowników, możesz je zilustrować za pomocą zdjęć. W tym celu utwórz screeny, np. przeglądarki naciskając Alt+PrtScr a następnie wklej każde ze zdjęć w edytorze używając na klawiaturze kombinacji Ctrl+V. Nie zapomnij umieścić logów, cytatów, itp. w tagach:
.​
<-- UWAGA! Treść tej notatki usuń przed publikacją swojego pytania! -->

Wersja oprogramowania Firmware: lastest
Model serwera: QNAP TS453Be

Cześć,

Mam taki problem, że próbując naprawić sięć na qnap, odciąłem go całkiem :)- najpewniej przez usuniecie przełącznika.

Finalnie, teraz Qfinder wykrywa mi qnapa, ale nie mogę się z nim połączyć. SSH nie działa, przez przeglądarkę też nie działa. Jak mam się do niego teraz dostać i przywrócić zarządzanie przez przeglądarkę?

Czy wystarczy podpiać qnapa przez ethernet do PC?
 

Załączniki

  • Zrzut ekranu 2021-05-17 o 12.16.01.png
    Zrzut ekranu 2021-05-17 o 12.16.01.png
    36,7 KB · Wyświetleń: 45
Udało się zresetować. Pytanie czy ten przełącznik wirtualny mam dodawać? Bo obecnie jest pusto i mam tylko 2 adaptery.

Mam QVR i Qsynca na tym i zależy mi na dostępie z zewnątrz, szczególnie do kamer
 
Mam router od dostawcy, z którego leci ethernet na switcha GS-4210-16P4C.
Następnie w tego switcha wpinam wszystko.

W zakładce qnapcloud mam jeszcze taki problem, że nie mam łączności przez internet, nie wykrywa mi też routera UPnP do automatycznej konfiguracji
 

Załączniki

  • Zrzut ekranu 2021-05-17 o 12.56.04.png
    Zrzut ekranu 2021-05-17 o 12.56.04.png
    96 KB · Wyświetleń: 43
Zrób na switchu link aggregation, 802.3ad i wtedy robisz port trunking na qnapie, wpinasz w te dwa porty co utworzyłeś na switchu i volia - 2gbe masz do Qnapa.
 
A możesz konkrentiej bo nie jestem w tym aż tak biegly xd - czyli w ustawieniach switcha mam sie wpiac i ustawic ten caly link aggregation w opcji 802.3ad na dwa konkretne porty? tam gdzie bede mial wpietego qnapa? i tyle?

Na qnapie nic wiecej nie ustawiam?

Zobacz też, że obecnie na QVR i kamerkach mam problem też, że nie chce się qnap z nimi łączyć wogole;
 

Załączniki

  • Zrzut ekranu 2021-05-17 o 13.02.32.png
    Zrzut ekranu 2021-05-17 o 13.02.32.png
    277,9 KB · Wyświetleń: 45