Pomoc Brak dostępu do serwera - wypięty dysk

marfi

Entry Technician
Q Associate
26 Listopad 2012
35
3
8
Wroc.
QNAP
TS-x53
Ethernet
1 GbE
Witam

Nie wiem czy pisze w odpowiednim dziale, jeżeli nie to proszę przenieść...

Serwer 253pro, dwa dyski w raid1.

Podczas pracy serwera został wypięty jeden dysk z zatoki. Po założeniu go z powrotem serwer piknął raz i
zaczeła się odbudowa raida, proces miał trwać ok 20H. Dzień póżniej zalogowałem sie na serwer, odbudowa tak jakby sie zakończyła
ale jak wszedłem w file station to wyskakiwał komunikat z błędem dostepu do danych (dokłądnie nie pamiętam treści komunikatu, ale nie dotyczyło braku praw). Sprawdziłem wolne miejsce na dysku, zajęte 1,6gb, wolne 1gb, czyli jakieś dane są. Uruchomiłem nasa i wylogowałem się. Przy kolejnej próbie już nie mogłęm wejść na nasa. W qnap finder znajduje serwer ale w żaden sposób nie moge sie zalogowac, dotychczasowe hasło nie działa, domyślne tekże nie. Pokazuje wersje systemu 1.0208(0000), nie wykrywa nazwy urządzenia. Na serwerze miga dioda LAN a przycisk włączenia świeci sie cały czas na czerwono.
Na dyskach mam bardzo ważne dane (między innymi zdjęcia rodzinne z ostatnich paru lat) - musze je odzyskać, więc jeżeli ktoś miał podobny problem proszę o jakąś podpowiedź.

Z góry dziękuję za jakiekolwiek wskazówki !
 
2 Gb ? to tam nic nie ma :p

jak masz raid 1 to wyjmij jeden dysk - wrzuć do kompa i odzyskaj dane za pomocą R-Studio (jest w zasobach forum) łącznie z informacją jak to zrobić.
 
2 Gb ? to tam nic nie ma :p
oczywiście chodziło o 1,6TB pomyliłem się. Ogólnie siedzą dwa czerwone WD 3tb

Z R-Studio już kiedyś chyba korzystałem, myślałem że jest jakiś bardziej elegancki sposób na przywrócenie sprawności serwera.
A tak będzie trzeba od nowa inicjować dyski i wszystko ustawiać na nowo:-(

Mimo to pigers dziękuję za odpowiedź.