Pomoc Brak drukarki w zakładce "Urządzenia zewnętrzne"

Bartek_Sz

Nowy użytkownik
Noobie
10 Grudzień 2020
1
0
1
28
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Witam serdecznie wszystkich użytkowników tego jakże zacnego forum :)

Zgłaszam się do Was z pewnym, wydaje mi się, że nawet nietypowym, problemem. Jakieś 1,5 miesiąca temu zakupiłem serwer QNAP-a TS-251D. Początkowo pracował na QTS 4.4.1 (taki się domyślnie zainstalował). Jako, że wtedy zależało mi bardziej za zapoznaniu się z nim, niż aktualizowaniu i ustawieniu na tip-top, to konfigurowałem sobie różne rzeczy, żeby sprawdzić jak to wszystko będzie działało. W tym też drukarkę, która widniała ładnie na liście Urządzenia zewnętrzne w zakładce System. Potem zrobiłem "format" przez opcję Zainicjuj ponownie serwer NAS. Przeszedłem wszystkie etapy konfiguracji wstępnej, oraz zaktualizowałem oprogramowanie sprzętu do najnowszej wersji, tj. 4.5.1. Od tego czasu nie mam widocznych drukarek w zakładce Urządzenia zewnętrzne:
ai.imgur.com_MqmzHxS.png


Najlepsze w tym wszystkim jest to, że drukarka normalnie jest dostępna przez wszystkie możliwe protokoły (SMB, IPP, CUPS) i drukowanie po sieci normalnie działa:
ai.imgur.com_eHyC8DR.png


Chciałem się więc zapytać, czy istnieje szansa z naprawieniem tego problemu? Obstawiać bardziej winę softu, czy jednak coś jest u mnie nie w porządku na serwerze?

Dodatkowo podaję model drukarki: HP Deskjet Ink Advantage K209a

Wersja oprogramowania Firmware: 4.5.1.1495 Build 20201123
Model serwera: QNAP TS-251D

Dziękuję z góry za pomoc!

Pozdrawiam,
Bartek Sz.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. drukowanie