Pomoc Brak folderów współdzielonych po przełożeniu dysków.

forsale44

Passing Basics
Beginner
10 Styczeń 2017
12
1
3
44
QNAP
HS-251
Ethernet
1 GbE
Cześć

Przesiadam się z TS-251B na HS-453DX, 2 dyski pracują w RAID 1, wolumin statyczny.
Do chodzi jednak kolejny krok czyli dorzucenie 2 dysków SSD na M.2. Z pierwszego uruchamiam QTS, drugi jest buforem.
Zrobiłem konfigurację od podstaw a na koniec podłączyłem moje 2 dyski SATA RAID 1, przez opcję Odzyskaj RAID ruszył ale brakowało folderów.
Podłączyłem dyski z powrotem do starego QNAP-a utworzyłem nowy folder TEMP, przerzuciłem niezbędne dane do niego a po ponownym uruchomieniu w nowym QNAP-ie brak folderu TEMP. Zajętość dysku się zgadza.
Proszę o wskazówki, domyślam się, że może chodzić o uprawnienia do folderów ale nie wiem co dalej robić.

Pozdrawiam

Wersja oprogramowania Firmware: x.x.x Build 20YYMMDD
Model serwera: QNAP XX-XXX
 
Ja to rozumiem tak, że były poustawiane dostępy dla konkretnego usera do folderów współdzielonych. Teraz jak postawił system od nowa to dostępy się posypały i być może z poziomu innego usera niż wcześniej było ustawione, nie widzi folderów, mimo że istnieją. Stąd proponuję sprawdzić uprawnienia, bo nie da się stworzyć na nowo folderu który już istnieje. A Ty jak to rozumiesz ? :)
 
Żeby była jasność po przełożeniu dysków i odbudowie RAID cześć folderów była. Folder homes z folderami userów, mój folder Private jest. Z resztą wygląda tak że ich po prostu nie ma a nie, że nie ma do nich dostępu. Jest opcja przeglądania "wyższego poziomu" niż przez File Station?? Zajętość dysku wskazuje że te dane tam są.
 
um , prędzej porób udziały o takiej samej nazwie co były i wskaż ręcznie "zagubione" foldery.

Napisz proszę dokładnie. Masz na myśli Foldery współdzielone o tych samych nazwach?? Tak już robiłem ale nie pomaga.
A w panelu sterowania - > foldery współdzielone widać te foldery?
Z resztą wygląda tak że ich po prostu nie ma a nie, że nie ma do nich dostępu.

PS: NIe ma tam czasem drugiej strony ? Ja ostatnio godzinę zmarnowałem zamiast przełączyć podstronę ...
Nie są widoczne. Biło ich tylko kilka więc podstrony również nie ma :(
Jest opcja przeglądania "wyższego poziomu" niż przez File Station?
Tylko za pomocą SSH/WinSCP.

Zajętość dysku wskazuje że te dane tam są.
Zrób nowy udział ale wskaż ręcznie ścieżkę do zagubionego folderu.

Bardzo dziękuję. SSH/WinSCP zrobiło robotę. Materiał znalazłem w podfolderach lost+found :)