Pomoc Brak IP zewnętrznego

cukier4

Nowy użytkownik
Noobie
6 Listopad 2013
7
2
3
44
QNAP
Ethernet
802.11n (Wi-Fi 4)
Witam jestem szcześliwym posiadaczem qnap ts-212 w związku z tym mam kilka pytań
1 chciał bym zapytać czy jest możliwość połączenia z moim qnapem z innej sieci, zaznaczam że moja sieć nie ma zewnętrznego IP tylko wewnętrzny czy jest jakiś sposób ???
jeżeli jest to prosił bym o instrukcję
internet posiadam radiowy antena 5ghz z routerem
do tego podpięty mój router wr1043nd
i do tego qnap ts-212
 
moja sieć nie ma zewnętrznego IP tylko wewnętrzny czy jest jakiś sposób ???
Moim zdaniem nie przeskoczysz tego, ewentualnie Twój usługodawca musiał by zrobić przekierowanie portów.

podpięty mój router wr1043nd
Fajowy router masz co tam wgrałeś?

Qnap ma dodatkowe możliwości w postaci Usługi MyCloudNAS ale publiczny adres wymagany jest niestety.
 
no to nie bardzo mi się przyda ten nas
router zwykły tp link nic nie wgrywałem oryginalne oprogramowanie i nic więcej tam nie ma kupiłem bo miał mieć duzy zasięg a tak naprawdę nie ma większego niz ten który był wcześniej z jedną anteną
a vpn połączenie przez tunel mam na myśli coś jak hamachi lub teamviewer
 
widze ze jest zainstalowany program open vpn w nasie
czy jest ktos w stanie mi podać instrukcję krok po kroku jak sie połączyć z innej sieci przez to oprogramowanie
o co chodzi z tym routerem ?? cos tam powinno byc wgrane
 
j/w

(FYI: Prawie dekadę temu, mój operator nie oferował publicznego adresu IP. Natomiast w ofercie były darmowe konta SHELL na serwerze o zewnętrznym adresie IP i drugim interfejsie wpiętym w sieć lokalną. Radziłem sobie stawiając program Delegate, który tunelował porty na mój IP. Idąc tym tropem, możesz poszukać czy w ogóle istnieje aplikacja proxy pozwalająca budować szkielet typu Master<>Slave Nodes i załatwić sobie gdzieś shella. Wymagana znajomość linuxa.)