Pomoc Brak miejsca w puli pamięci na zaszyfrowanie folderu współdzielonego

D

Damian9876

Guest
Cześć. Chciałbym zaszyfrować swój główny folder współdzielony, skoro qnap oferuje możliwość zaszyfrowania pojedynczego folderu a nie tylko całego wolumenu. Po wejściu w ustawienia folderów współdzielonych, edytuj właściwości i zaznaczeniu "szyfruj ten folder" dostaję ostrzeżenie "brak wystarczajacej ilości wolnej przestrzeni w puli". Próbowałem znaleźć informację jak przebiegałoby to szyfrowanie, czy tu nie mogę przekroczyć zajętej 50% miejsca na dysku gdyż tego może wymagać proces szyfrowania, jednak to są tylko moje domysły. Mam jeden wolumen na 4 dyskach WD Red 4TB w konfiguracji raid 5. Nie tworzyłem pól pamięci i nie interesowałem się tym. Proszę o info jak mógłbym zaszyfrować ten folder i co jest przyczyną braku miejsca na zaszyfrowanie.

Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.3
Model serwera: QNAP TS-453 Pro
 
Chyba sobie w łeb strzelę. Proszę o pomoc bo mam teraz poważny problem.
Miałem od nowości jeden folder wspóldzielony o nazwie QNAP_Damian i chciałem właśnie go zaszyfrować. On miał jakieś 6.5 TB danych. To był jedyny utworzony folder. Właśnie przy nim wywalał błąd o braku miejsca przy szyfrowaniu. Ale spróbowałem utworzyć nowy folder współdzielony o nazwie QNAP_Damian2 i przy starcie go zaszyfrować. Wszystko przeszło dobrze i miałem ten folder zaszyfrowany, przy okazji sprawdzałem jak to działa, parę razy zaszyfrowałem i odszyfrowałem. Super. Postanowiłem, że dobra to przeniosę dane stopniowo do folderu nowego QNAP_Damian2 i potem zostawię ten tylko zaszyfrowany. Przed tym jednak zmieniłem nazwę pierwszego starego z QNAP_Damian na QNAP_Damian1 a ten nowy zaszyfrowany QNAP_Damian2 na nazwę taką jak kiedyś na start dałem QNAP_Damian. Wszystko przeszło super, ale żeby foldery były dobrze zamapowane to zrobiłem jeszcze reset komputera i reset serwera. I teraz ZONK, nie ma starego folderu współdzielonego, jest tylko QNAP_Damian1 ale bez zawartości. To wszystko widzę w zarządzaniu folderami współdzielonymi. W filestation jest ten folder pusty. I co dziwne, nie mam pojęcia co to za folder, nowy czy stary, bo jest niby nie zaszyfrowany (nie ma symbolu kłódki) ale też nie można w niego wejść w edycję właściwości tak jakby był zablokowany.
Nie pomyliłem się wtedy i teraz też przy wypisywaniu nazw i numerów, gdyż robiłem ten proces bardzo powoli. Mogłem się chociaż przeżegnać żeby wszystko poszło dobrze.
Co ważne, na podglądzie info o serwerze pokazuje się mi, że serwer jest pusty (całe 12TB wolne). :-((((
Jak uratować sytuacje, żeby odnaleźć ten wolumen?
 

Załączniki

  • Zrzut ekranu 2017-07-03 o 22.01.26.png
    Zrzut ekranu 2017-07-03 o 22.01.26.png
    537 KB · Wyświetleń: 22
  • Zrzut ekranu 2017-07-04 o 20.53.20.png
    Zrzut ekranu 2017-07-04 o 20.53.20.png
    482,3 KB · Wyświetleń: 27
Ale przecież ja widziałem, że kasuję folder pusty, a zostawiam ten który ma kilkaset plików i 6.5 TB. Nie jestem pijany.
Czemu poprzez zmianę nazw A->C, B->A, C->B wszystko się posypało? Co jest grane.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. szyfrowanie folderu