Pomoc brak możliwości modyfikacji praw dostępu do folderów/dostępu do zasobów z Windows

zucho

Nowy użytkownik
Noobie
13 Październik 2014
1
2
3
48
Chotomów
QNAP
TS-x51
Ethernet
100 Mbps
Witam,
posiadam TS-212P.
Przez dłuższy czas wszytko działało ok. Nadałem uprawnienia do róznych folderów sieciowych, miałem dostęp do udostępnionych zasobów z PC (widows XP).
Najprawdopodobniej po którejś z aktualizacji firmware doświadczyłem (z użyciem QTSa):
- brak możliwości zmiany hasła admina i innych użytkowników
- brak możliwości zmiany praw dostępu do istniejących folderów (próba zapisu kończyła się żadnym komunikatem, stawienia pozostawały stare)
- brak możliwości dostępu do NAS przez środowisko Windows (także brak możliwości zmapowania nowych dysków/zasobów, sieć windows nie widziała dysku)
- dodawanie nowych folderów kończyło się brakiem widoczności folderu z poziomu File Station (folder nie jest ukryty), WinSCP widzi dodane foldery.
Dostęp przez WinSCP ciągle był bezproblemowy, tak samo przez QTS. Większość obsługi dokonywałem przez QTSa. NAS ma stałe IP jest w tej samej grupie roboczej.
Uprawnienia mogłem zmienić jedynie grzebiąc w plikach za pomocą WinSCP. Używam qnapa do podstawowych celów, tj. przechowuję pliki multimedialne, odtwarzam poprzez DLNA (działa bezproblemowo), trochę bawiłem się z survivalence station.

Przekopałem forum, próbowałem ponownych aktualizacji firmware, restartowałem serwis samby - na niewiele się to zdało.
Dopiero po wykonaniu procedury resetu hasła z wątku 4734 ( Rozwiązany - Konto admin - nie działa stare hasło) trochę ruszyło tzn.:
- mogłem zmienić hasła
- dysk jest widoczny w sieci windows
Niestety nadal nie mogę zmapować dysków (sieć nie widzi udostępnionych folderów) i nie mogę zmieniać (zapisać) usprawnień do folderów.

Prośba o pomoc.
Dodam, że jestem raczej laikiem, nigdy wcześniej nie używałem narzędzi typu WinSCP -stąd prośba o wyrozumiałość i cierpliwość.
Dzięki z góry.
Marcin
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. ukryty folder w sieci