Pomoc Brak możliwości stworzenia nowej puli pamięci

Yokusti

Entry Technician
Q Associate
30 Październik 2015
46
3
8
46
Poland
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Witam,

Raid 1. Próbuję zrobić migawkę ale najpierw muszę stworzyć nową pulę pamięci. Gdy wybiorę opcję nowa pula pamięci nie mogę wybrać żadnego dysku. Jest info wybrane 0, szacowana pojemność 0MB.
Dlaczego?

Pozdrawiam


Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.6 Build 20YYMMDD
Model serwera: QNAP TS-251
 
żeby zrobić pule pamięci musisz mieć dyski zainicjowane w nowym FW - jeśli podnosiłeś FW < 4.1(pisze ze pamięci !) , to żeby tego użyć musisz sformatować dyski na nowo.

żadnej migracji - od nowa.
 
Teraz za każdym razem po ponownym uruchomieniu system informuje, że system plików nie jest czysty, kiedy dam sprawdzenie spójności danych zatrzymuje się na 45 % już 3 raz z rzędu. (Raid 1). Kurcze po tej awarii kiedy serwer się nie uruchamiał i przedmuchaniu serwera z kurzu, serwer wstał mam wrażenie jakby z wcześniejszymi problemami sam sobie poradził...myślałem, że już wszystko jest ok ale nadal nie jest. Niby wszystko działa....ale.
Wcześniej testowałem narzędziem Qnap diagnotic tool kernel i jakieś błędy wywala.Kontaktowałem się z helpdeskiem powiedzieli mi, żebym wrzucił oryginalny ram. Sprawdziłem na oryginalnym ramie jest to samo...teraz spójność plików zgłasza. Ostanie info z hepldesk jest takie abym wykonał test pamięci zgodnie z Memory Test - QNAPedia
Przeskanuję jeszcze 2 dyski pod kątem błędów...ręce mi już opadają.
Zastanawiam się nad 10 sek resetem. Dane wszystkie zgrałem na nowo zakupiony dysk do stacjonarnego kompa...
 
Dzisiaj wciśnięty reset na 10 sek i dziwnie jakby tylko działało 3 sek. Po 3 sek beeepp a później nic.
Teraz wszedłem w opcje przywrócenia do ustawień fabrycznych z formatowaniem dysków czekam już 30 min, a postęp nadal 0%. O co w tym wszystkim chodzi....jak długo się formatuje raid 1 2 dyski po 3 TB? Wszystko ok poszła instalacja od początku.
 
Wiem, że temat stary, ale mam podobny problem, ale nie bardzo rozumiem rozwiązanie proponowane a mam podobny problem.

Mam qnap ts251a z 2 dyskami wd 3gb
Qnap długo nie był używany, od miesiąca zgrywam na niego dane z różnych dysków hdd i usb.
Zrobiło się kilka aktualizacji firmware w tym czasie, teraz mam qts 442

Nie mam możliwości zrobienia puli pamięci, nie widzi dysków.

Czy dobrze rozumiem, że muszę zainicjować od nowa dyski w związku z tym?
To znaczy, że muszę skopiować zawartość na zewnętrzny dysk
i uruchomić qnap od nowa?
Czy wszystkie ustawienia będę musiał robić od nowa?
Czy system będzie musiał od nowa robić miniatury i indeksację plików?