Pomoc Brak możliwości usunięcia pliku .qdff wykonanego na zdalnym serwerze.

Rom@n

Nowy użytkownik
Noobie
3 Kwiecień 2023
4
2
3
41
Oława
QNAP
TS-x64
Ethernet
1 GbE
Dzień dobry.

Mam w domowej sieci dwa QNAPy: TS-251D oraz TS-251B. Wykonuję kopię zapasową z jednego (251D) na drugi (251B jako serwer zdalny) z użyciem funkcji Qudedup.
PROBLEM: Pliku .qdff który stworzył się na zdalnym serwerze nie mogę usunąć - błąd: "[File Station] Failed to delete ..." Jedyne co mogę zrobić to usunąć cały folder współdzielony w którym znajduje się dany .qdff. :(

Co ciekawe: jeżeli odznaczę funkcję "qudedup", to tak samo wykonaną kopię na serwerze zdalnym (251B) mogę usunąć bez problemów. Mogę usuwać cokolwiek ręcznie dodam na tym serwerze, nawet jeżeli przekopiuję na niego plik .qdff stworzony w innym miejscu.
W sytuacji odwrotnej, tj. gdy tworzę kopię zapasową QuDedup z 251B na 251D (serwer zdalny), nie mam problemu z potencjalnym usunięciem pliku .qdff. Sprawdzałem opcje - ustawione są tak samo.

Brak mi pomysłów co może być nie tak. Proszę Kolegów o sugestie gdzie szukać źródła problemów.
 
Odpowiadam sam sobie - może komuś się kiedyś przyda:
Różnica w ustawieniach pomiędzy dwoma serwerami nie leżała w ustawieniach HBS 3 i Qudedup, ale w "Zaawansowanych uprawnieniach dostępu" znajdujących się w Control Panel/Foldery udostępnione. Na serwerze docelowym (zdalnym) funkcja ta była wyłączona, a na serwerze źródłowym włączona.

Czuwaj.
Pozdrawiam.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. failed delete qdff
  2. Qdff
  3. jak usunąć plik .qdff