Pomoc Brak możliwości wyłączenia/załączenia usług po wymienie ramu

apofis

Systems Admin...
Q's Expert
15 Wrzesień 2011
285
51
78
Wrocław
QNAP
TVS-x71
Ethernet
1 GbE
Witam, dziś wymieniłem ram z 1 GB na 4GB celem uzyskania dostępu do VM - po krótkiej zabawie (nie umiem jakoś zainstalować windowsa na tej maszynie) chciałem zrestartować Virtualization i nagle taki komunikat : The system is unable to save your settings (file = [/etc/config/qpkg.conf], section = [gmailBackupApp], field = [Enable], value = [TRUE]) due to insufficient ramdisk space. If restarting the server does not solve the problem please contact support for further assistance.

Restartowałem NAS kilka razy - bez skutecznie - poprawiałem nawet ram - dalej to samo. Nie chcę przywracać ustawień fabrycznych a tym bardziej robić hard reseta - da się to jakoś naprawić ? Uderzam w kolege pigersa, który ostatnio pomógł :)
 

Załączniki

  • f1.jpg
    f1.jpg
    102,1 KB · Wyświetleń: 28
Odinstalowałem - w sensie usunąłem - teraz serwer sie restartuje - wątpię że o to chodzi.

Teraz taki błąd : The system is unable to save your settings (file = [/var/qnapddns.conf], section = [Port Forward Internal Port], field = [SSH/SFTP], value = [22]) due to insufficient ramdisk space. If restarting the server does not solve the problem please contact support for further assistance.
 
The system is unable to save your settings (file = [/etc/config/qpkg.conf], section = [gmailBackupApp], field = [Enable], value = [TRUE]) due to insufficient ramdisk space. If restarting the server does not solve the problem please contact support for further assistance.

Restartowałem NAS kilka razy - bez skutecznie - poprawiałem nawet ram - dalej to samo. Nie chcę przywracać ustawień fabrycznych a tym bardziej robić hard reseta - da się to jakoś naprawić ? Uderzam w kolege pigersa, który ostatnio pomógł

ała , to bolało
a powiedz mi co ostatnio wymieniłes w NAS ? RAM ? To może on jest walnięty ? Skoro przed dodaniem działało a po wymianie się kisi ... to sorry ale sam podałeś sobie rozwiązanie problemu :p

Logika FTW !
 
Tak tylko dopiero po zabawie virtualization to się stało - przez cały dzień było ok. Pamięć tez kompatybilna bo to Kingston 4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL11 SODIMM 1.35 V ludzie polecali na forum.

Może pozostaje restart
 
Dlatego ja bym się nie poddał tak łatwo, bo wygląda jakby jakaś apka floodowała ramdysk. Jeśli możesz to wyłącz wszystko co uruchomione i odpalaj po kolei. Jeśli nie chcą się wyłączyć to odinstaluj je tak jak tą poprzednio.
 
FYI: jesli odpaliles wirtualna maszyne to: zostala zaalokowana pamiec powyzej tej standartowej, gdyz maszyna Virtualna na dzien dobry Ci zjadla calosc (ile tam sobie ustawiles) + wypelnienie starej poprzez normalne uslugi i system. Wiec ... jak wyzej wspomniane - wyjmil modol pamieci, ktory dolozyles i zobacz jak system sie zachowuje. Jesli normalnie to ... masz walnieta pamiec RAM, i tu nie chodzi o kompatybilnosc, gdyby nie byla kompatybilna to by Ci sei serwer/komputer/laptop wogole nie wlaczyl, gdyz by oblal test POST.
Jezeli po powrocie do orginalnej pamieci wszystko chula to ... mozesz podmienic orginalna pamiec na ta nowa i zobaczyc co sie dzieje - jesli bledy system wiariuej - to masz 100% pewnosc ze kosc walnieta. Tutaj nawet system moze Ci sie nie uruchomic (na tej nowej kosci).
 
Ok zabieram się za sprawdzanie, z tą maszyną to może i tak bo miałem dwie maszyny, które usunąłem ale chyba bez wcześniejszego wyłączenia ;/


Ps. Jeszcze taka dygresja: wyciągnąłem 1GB ramu i włożyłem 4GB. Wieczorkiem pomyslalem, że moge spróbować włożyć z powrotem 1GB ale do drugiego slotu - bezproblemowo mi się udalo ale serwer nie chciał wstać i co chwile się restartował - o co kaman ?
 
Ps. Jeszcze taka dygresja: wyciągnąłem 1GB ramu i włożyłem 4GB. Wieczorkiem pomyslalem, że moge spróbować włożyć z powrotem 1GB ale do drugiego slotu - bezproblemowo mi się udalo ale serwer nie chciał wstać i co chwile się restartował - o co kaman ?
Skoro przed dodaniem działało a po wymianie się kisi ... to sorry ale sam podałeś sobie rozwiązanie problemu
 
Wyjecie wadlowego RAMu ? moze na poczatek.
No włożyłem oryginalną kość 1GB i dalej to samo.
Ps. Jeszcze taka dygresja: wyciągnąłem 1GB ramu i włożyłem 4GB. Wieczorkiem pomyślałem, że mogę spróbować włożyć z powrotem 1GB ale do drugiego slotu - bezproblemowo mi się udało ale serwer nie chciał wstać i co chwile się restartował - to co nie mogę mieć jednej ko sc 1GB a w drugim slocie 4 GB? - podobno do 8GB obsługuje TS 251 ?
 
Ps. Jeszcze taka dygresja: wyciągnąłem 1GB ramu i włożyłem 4GB. Wieczorkiem pomyślałem, że mogę spróbować włożyć z powrotem 1GB ale do drugiego slotu - bezproblemowo mi się udało ale serwer nie chciał wstać i co chwile się restartował - to co nie mogę mieć jednej ko sc 1GB a w drugim slocie 4 GB? - podobno do 8GB obsługuje TS 251 ?
Majac 5GB RAM system alokowal sie do obszarow gdzie sa uszkodzone/wadliwe komorki - wynik nie przeszedl POST - restart albo ... proba zaladowania i restart = FAIL (ladowania systemu).
Ja juz wiecej nie bede pisac ... wspomniane bylo powyzej 3 razy:
WYJMIJ TA PAMIEC 4GB RAM i zainstaluj TYLKO 1 GB RAM, ktory byl orginalnie i wlacz system - zobacz jak sie zachowuje. Systam ma miec tylko 1 GB RAM !!!!
BTW: jesli juz bedziesz na etapie wyjmowania pamieci - zapisz prosze co jest na module 1GB RAM oraz tym co jest 4GB RAM
4GB RAM = Kingston 4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL11 SODIMM 1.35 V
1GB RAM = ??
 
The system is unable to save your settings (file = [/etc/config/qpkg.conf], section = [gmailBackupApp], field = [Enable], value = [TRUE]) due to insufficient ramdisk space. If restarting the server does not solve the problem please contact support for further assistance.
Masz aplikacje, która ładuje się na RAM Drive.
 
  • Lubię to
Reakcje: 1 osoba