Pomoc Brak możliwości zalogowania na TS-219p+

Esc

Entry Technician
Q Associate
19 Wrzesień 2018
65
10
8
QNAP
TS-x51
Ethernet
10 Mbps
Urządzenie praktycznie używane codzienie i nagle pięknego dnia wczorajszego próbuję się zalogować i dostaje informacje iż użytkownik nie istnieje lub nie posiada uprawnień. Pierwszy raz coś takiego widzę więc próbuję jeszcze raz, a potem na admina ale i to nie skutkuje. No to może dawno nie miał restartu więc siup. Niestety po restarcie już nie pokazuje planszy logowania, ale sama w sobie maszyna działa. Można próbować via ssh. Tylko że niestety przez putty również loginy i hasła nie pasują. Robię więc 3 sekundowy reset - piszczy oraz przez jakiś czas przycisk miga na czerwono/zielono ale dalej nic admin/admin nie działa.
Na więcej jak na razie się nie odważyłem. Pytanie co lepiej - podłączać dyski pod linuxa - to stary qnap więc nie ma problemu z odczytem danych - czy resetować inaczej (dłużej).

No i też drugie pytanie dodatkowe - co się mogło stać ?

Pozdrawiam
Esc

Model serwera: QNAP TS-219P+
 
szklana kula się stłukła - bez logów wiele nie powiemy ...

przez putty tylko admin sie zaloguje - chyba że komuś jeszcze dałes takie prawo ?

skoro zrobiłeś reset - to zależy jaki firmware masz wgrany : The different ways of resetting your NAS - explained! masz inne hasło.

co mówi QFinder na temat nasa ?
upload_2020-4-16_0-52-21.png

widzi go wcale ?
 
Jeśli chodzi o reset i putty to wiem. Ale to jest stare oprogramowanie poniżej 4.4.1 więc rozumiem ze admin/admin powinno zadziałać. Qfinder go widzi ale na moim screenie jest taka zielona strzałeczka sugerująca że "coś się robiło" - nie bardzo wiem o jaką migrację mogło chodzić bo ani oprogramowanie nie było aktualizowane ani nic nie robiłem. Niestety klikniecie na tą strzałkę powoduje prośbę o login i hasło a to zostaje odrzucone. Zarówno moje stare jak i niby domyślne admin/admin.

aimages92.fotosik.pl_349_274eeb75232cda01.png


Tak więc: przez www go nie widzi, a przez ssh i qfinder tak.
 
A spróbuj się mac zalogować (na próbę):
W celu zapewnienia bezpieczeństwa systemu NAS domyślne hasło konta „admin” to teraz pierwszy adres MAC bez znaków specjalnych. Na przykład: jeśli adres MAC to 11:22:33:44:55:66, domyślnym hasłem będzie 112233445566. Adres MAC można sprawdzić za pośrednictwem Qfinder Pro lub na naklejce na urządzeniu.
Chociaż w qfinder pisze, że masz starszą wersję...
 
Już też tak próbowałem z ciekawości ale qnap jest nieugięty. Mam też na uwadze to że muszę robić przerwy bo jak pamiętam mam włączone blokowanie czasowe po paru nieudanych próbach
 
moim zdaniem coś prędzej się popsuło .. bo napisał że zakończył migracje , a tego nie robiłes.
ostatnio jak to widziałem ... to została wymieniona płyta główna dla QNAPa.

proponuję ticket do qnapa przez stronę www
 
No nic napisałem ticketa i dostałem odpowiedz - trochę jak to można powiedzieć - szkoda było pisać.
Chyba spróbuję zresetować go do zera i zainicjować na jakimś pustym dysku.

Dodane 2020-04-17:
No nic jeszcze wczoraj - posprawdzałem dyski na okoliczność ich żywotności i przydatności na zewnętrznym kompie oraz zainicjowałem qnapa na pustym dysku. I jak na razie wygląda, że wszystko chodzi. Oczywiście dalej nie wykluczam uszkodzenia sprzętowego, ma już on ładnych parę lat, może np. zasilacz nie wyrabiać jak jest obciążony np. 2 dyskami. Potestuję pewnie.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. reset hasła admina
  2. 219p