Pomoc Brak możliwości zapisania danych na dysku, a dysk chyba sprawny...

grzech1991

Entry Technician
Q Associate
10 Marzec 2018
31
1
8
32
QNAP
null
Ethernet
1 GbE
Wersja oprogramowania Firmware: 4.5.1 Build 1495
Model serwera: QNAP TS-231P

HDD: 1x8TB ironwolf

Czołem, mam problem z qnapem.

Sytuacja z dzisiaj:
- usunąłem pliki torrent wraz z danymi, pliki niestety zostały
- usunąłem ręcznie przez sambę, windows nie wykazał żadnych błędów, jednak pliki znowu zostały

Zaktualizowałem oprogramowanie, zrobiłem restart i wyskoczyły poniższe błędy:

Natomiast według qnapa dysk jest sprawny... Czy on faktycznie jest uszkodzony? Na dysku mam głównie backup internetu, więc danych ważnych tam nie ma... jeśli jest to póki co jakiś drobny błąd to wolałbym dalej używać.

Dane są normalnie widoczne w menadżerze plików qnapa.

upload_2021-1-3_11-35-42.png


upload_2021-1-3_11-35-51.png


upload_2021-1-3_11-36-24.png


upload_2021-1-3_11-36-33.png
 
a windows mi partycji nie posypie
polecam powrót do szkoły czytania ze zrozumieniem!
sprawdz go w PC za pomocą programu od producenta HDD

Nawet jeśli sprawdzę, to jak usunąć blokadę zapisu?
po prostu puść QNAPowe sprawdzenie dysku, jak to nie pomoże to rób ticketa do qnapa (po polsku , masz od tego apke w AppCenter)

ale mimo wszystko zacząłbym rozglądać się za nowym dyskiem - niepodoba mi ten niekorygowalny błąd, tzn że dyskowi skończyła się spare area :/
 
Widziałem przypadek gdzie po podłączeniu do windowsa dysku, partycja była nie do odzyskania. Więc pytanie jest poważne.

Nie odpala się w ogóle sprawdzanie dysku, bo dysk jest w trybie tylko do odczytu. Na dysk mam gwarancję jeszcze miesiąc, ale nie mam drugiego do backupu tego :/
 
Widziałem przypadek gdzie po podłączeniu do windowsa dysku, partycja była nie do odzyskania. Więc pytanie jest poważne.
Co ja nie widziałem .....................
Teraz poważnie - puścisz ten skan w Windows czy nie ? bo to gdybanie nic nie wnosi - po prostu nie grzeb w zarządzeniu partycjami.

Na dysku mam głównie backup internetu, więc danych ważnych tam nie ma.
ale nie mam drugiego do backupu tego :/
amedia4.giphy.com_media_3og0INyCmHlNylks9O_200.gif
 
Zrozum, że to, że nie mam tam żadnych ważnych danych, nie oznacza to, że chce je stracić. Co za tym idzie, nie chce wydawać obecnie na kolejny dysk.

W każdym bądź razie, dziękuję. Jak nic nie wymyślę, to podpinam do PC ;)