Pomoc Brak obrazu po HDMI

Piotr13

Nowy użytkownik
Noobie
17 Wrzesień 2016
4
0
1
52
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.2 Build 20160901
Model serwera: QNAP TS-251
HDStation: 3.1.6

Witam,

po uruchomienia mojego QNAP'a po dłuższej przerwie, zauważyłem brak sygnału HDMI na TV Panasonic...Restart HDStation ani całego urządzenia nie pomaga. Inne funkcje urządzenia wydaje się, że działają poprawnie. Nie wiem, czy to może mieć znaczenie, ale ostatnia modyfikacja jaką wprowadziłem do urządzenia, to upgrade RAM z 1GB na 2x4GB Kingstone. Po zmianie pamięci nie weryfikowałem działania HDStation. Spróbowałem wyciągnąć jeden moduł (4GB). Po tej operacji HDStation ruszyło obraz na TV pojawił się na parę tygodni. Ale niestety po ostatniej aktualizacji oprogramowania HDStation, którą przeprowadziłem w zeszłym tygodniu, obraz na TV znowu zniknął.
Podobnych opisów problemów znalazłem kilka, ale niestety odpowiedzi działających brak. Jakieś sugestie?

pozdr
Piotr
 
Nie wydaje mi się aby RAM miał coś wspólnego z HDMI.
Odłącz przewód HDMI, z konsoli wykonaj polecenie:
Bash:
while [ true ]; do clear ; dmesg && date ; sleep 1 ; done
następnie przyłącz przewód i monitoruj czy w logach pojawi się informacja o jego przyłączeniu.
Spróbuj też manualnie zrestartować HD Station:
Bash:
/etc/init.d/HD_Station.sh restart
 
Niestety nie pomogło.
Przy restarcie można zaobserwować komunikaty na terminalu:

Kod:
Add Share Folder >> global
Share Folder "global" Not Found !!!
...
Invalid path /var/spool/smb
...
Invalid path %H
 
Mam ten sam problem.

Model:
TS-251+
Current firmware version:
4.2.2
Date:
28.10.2016
HDStation:
3.1.6

Co ciekawe, przy restarcie całego serwera przez chwilę pojawia się obraz z konsoli linuxa. Jak już cały system załaduje, to znika.
 
Ciekawa sprawa, po długiej korespondencji z qnap, przesłaniu logów..... póki co bez konstruktywnej odpowiedzi. Ratunek przyszedł z nieoczekiwanego kierunku....Tauron ;-)
Po awarii zasilania, mój qnap został wyłączony dość gwałtownie, nie mam ups;-)
Po uruchomieniu ponownym...wszystko działa. Kilka tygodni minęło, kilka aktualizacji i wszystko działa nadal poprawnie. Nie potrafię powtórzyć sytuacji braku hdmi...