Pomoc Brak połączenia/dostępu w sieci lokalnej z QNAP i FritzBox

Nik_t

Entry Technician
Q Associate
23 Maj 2017
43
7
8
42
QNAP
TS-x73
Ethernet
1 GbE
Witam,

proszę was o pomoc, bo kompletnie mnie zatkał jakiś błąd w LAN.

Nagle mój LAN i dostęp zdalny (ze smartfona) do QNAP przestał działać.
Struktura LAN:
- Netia Router 7200
- FritzBox 4040
- QNAP TS-251A kablem do każdego z powyższych
- Laptop tylko po WiFi (brak wejścia LAN)
- PS4 kablem z FritzBoxa

System działał od ponad roku bez problemów. Ostatnio wymieniłem Netię, na nową i nie zdążyłem jeszcze przywrócić ustawień na Routerze Netii jak były poprzednio (nawet UPnP nie było uruchomione - ale uruchomiłem). Mimo to wszystko działało zgodnie z poprzednimi ustawieniami. Qfinder znajduje QNAP pod tymi samymi IP jak poprzednio - a Netia widzi adres podstawowy QNAP (xxx.xxx.x.17) jako Static.

Wydaje mi się, że błąd pojawił się po chwilowym odłączeniu FritzBox 4040 od prądu (przepięcie kabla w inna listwę) - Jedyna fizyczna ingerencja.

Objawy probmlemu:
- Wifi Netia działa
- Dostęp do Routera Netia działa
- Wifi Frtizbox działa
- Dostęp do FritzBox po LAN/Wifi NIE DZIAŁA (http://Fritz.box, Adres Awaryjny http://169.254.1.1/)
Wyświetla błąd :
"Ta witryna jest nieosiągalna
Serwer 169.254.1.1 potrzebował zbyt wiele czasu na odpowiedź"


- QNAP działa częściowo mogę się logować po:
SSH
HDMI - przeglądarki, PLEX, YT, działają
ale już np QTS, FileStation NIE DZIAŁAJĄ (przez HDMI)
- Z Apek QNAP na smartfona działa tylko QRemote (QFile, QManager itp NIE działają)
- Dostęp z myqnapcloud po próbie wejścia w QTS miele "czekam na a41a.myqnapcloud" bez efektu lub nie znajduje serwera NAS "No Device found"


Wersja oprogramowania Firmware
: 4.3.3.0361
Model serwera: QNAP TS-251A
 
Porty nie sa przekierowane. W zasadzie zadziałało stockowe ustawienie Netii - nawet bez uruchamiania UPnP.
O ile dobrze pamiętam, w poprzedniej wersji (Od Kwietnia Nowa umowa z Netia=nowy modem. Przedtem tez netia i taki sam router 7200) tez nie przekierowalem portow tylko wrocilem do samego UPnP.

Zrzuty z ustawieniami modemu Netii mam na NAS, ale nie mam teraz dostepu.
Poprzednio pewnie jakos wymusilem statyczny IP Qnapa w LAN. Nie mam pojecia jak IP sie zachowal statyczny po zmianie modemu na ten z nowej umowy.
Sory ale mam b slaba pamiec mozgową i szybko zapominam jak rozwiqzalem dany problem. Dlatego robie czesto zrzuty ekrany.
IP zewnetrzny jest zmienny, czyli standardowy w netii.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Czy intruz w sieci (np przez FritzBoxa) mógł mi tak namieszać i coś poblokować?

Wszelka podpowiedź mile widziana, bo jestem w mocnym rozkroku.