Pomoc Brak połaczenia na ftp po aktualizacji

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

adamdon

Entry Technician
Q Associate
15 Listopad 2012
38
3
8
Gdynia
Ethernet
Wersja oprogramowania Firmware: 4.4.1Build 20101025
Model serwera: QNAP TVS-463
Witam,
po dzisiejszej aktualizacji systemu na wskazany wyżej, straciłem możliwość łączenia się na serwer ftp poprzez dyndns. Co mogło sie zmienić po aktualizacji systemu?
 
Tak, wszystko sie odświeżyło. Ftp lokalnie działa. Ftp który mam na routerze też działa, tylko żaden z moich Qnapów nie pozwala zalogować sie przez I-net.
Przekierowania są prawidłowe, i nie sprawdź sobie, tylko proszę o odp co zmieniło się w ustawieniach systemu Qnap, ze nie pozwala mi sie z połączyć/wejść na konto ftp? To nie jest kwestia routera, bo wszystkie inne przekierowania działają i one nie miały nic wspólnego z aktualizacją systemu Qnap.
 
Nie wiem czy to coś pomoże, ale pojawił się u mnie podobny problem mimo, że Qnap nie był aktualizowany. Za to była aktualizacja systemu Mac.
Okazało się, że problemem był znak specjalny w haśle.

Może u Ciebie jest podobnie.
 
Widać, że Panowie z pomocy też nie bardzo są na bieżąco. U mnie zadziałało przekierowanie i otwarcie portów z zakresów 12020. Ciekawe czemu ma służyć blokowanie w systemie Qnap tych portów? Jakoś nie widzę wyraźnego powodu. Dla mnie jest spora ciekawostka.
 
Ten port nie jest przypisany do żadnej usługi, a czy nie masz czasem FTP skonfigurowanego na tym zakresie ?

upload_2019-11-2_22-28-7.png
 
Witam, akurat nie na tych portach/zakresach. Ale jak sie okazuje, ręczne nastawy potrafią rozwiązać nie jeden problem.
Problem z portami rozwiązany. Dziękuję za zasugerowanie. Problem rozwiązany.
Dziękuję i pozdrawiam załogę.
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.