Pomoc Brak puli pamięci po migracji

upsss

Passing Basics
Beginner
27 Wrzesień 2019
12
2
3
38
QNAP
TVS-x73
Ethernet
10 GbE
Przeniosłem 4 dyski połączone w RAID5 ze starego serwera TS-431P2 do nowego TS-673 i jest problem.
Na nowym NAS zainstalowałem czysty system na SSD i wtedy włożyłem te 4 dyski HDD (RAID5).
Nowy system nie rozpoznał żadnej puli pamięci, przez co nie mam dostępu do plików - po przełożeniu dysków z powrotem do starego NAS, on też nie widzi żadnej puli pamięci. Kopię ustawień QNAP na starym NAS zrobiłem, ale jej przywrócenie też nic nie daje.

Dysków w żaden sposób nie formatowałem, nie wybierałem ponownego zainicjowania systemu, itp.
W żadnym momencie nie kliknąłem, aby dane z dysków zostały sformatowane/wyczyszczone.

Proszę o pomoc, czy jest jakiś sposób, aby dobrać się do tych danych z RAID5?
 
Wszystkie dane udało mi się odzyskać, jednak przy pomocy profesjonalnego serwisu.

Największy problem polega na odnalezieniu i odbudowaniu struktur logicznych macierzy RAID5.
Próbowałem różnymi programami znalezionymi w internecie, ale nie udało mi się tego zrobić samodzielnie - głównie z powodu zbyt długiego czasu skanowania 4 dysków (każdy po 8TB) i mojego niepewnego ustawiania opcji w programach skanujących.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. migracja systemu z hdd na ssd
  2. Migracja na nowy nas
  3. migracja danych z dysków
  4. migracja puli pamięci do ZFS