Pomoc Brak reakcji pilota w aplikacji Youtube

burunia

Passing Basics
Beginner
9 Grudzień 2015
18
2
3
37
QNAP
HS-251
Ethernet
802.11ac (Wi-Fi 5)
Hej,
Dzisiaj rano zauważyłem że nie działa obsługa pilota w aplikacji Youtube - zmienił się też wygląd aplikacji.
Poza aplikacją wszystko działa ok. Próbowałem z pilotem dołączonym do mojego qnapa oraz pilot Harmony 650.
Czy ktoś ma podobny problem ? Lub może zna rozwiązanie ?

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.2 Build 20161211
Model serwera: QNAP TS-251+
 
To samo u mnie.
Ciekawi mnie dlaczego tak się stało, skoro nie kojarzę aktualizacji YouTube w Multimedia Station.
Potwierdzam również, że wygląd samej aplikacji YouTube zmienił się trochę.
Da się coś z tym zrobić?
 
U mnie to samo, ale nie tylko na YouTube, od momentu aktualizacji do najnowszego softu beta, mogę tylko na głównym ekranie wybrać aplikację pilotem od Nasa i tyle, potem przestaje działać. Czy to YT, czy Kodi czy inna apka. Nemo
Ma ktoś jakiś pomysł jak to naprawić?
Dzisiaj wróciłem do wersji stabilnej, niestety dalej to samo. Pilot działa do momentu wejścia do jakieś aplikacji, np. Youtube. Jedyny przycisk jaki działa po wejściu do dowolnej aplikacji to Power. Naciśniecie go powoduje powrót do lista aplikacji. Mega irytujące. Rozumiem, że w becie tak było ale w stabilnej wersji też. Dziwne.
 
Tak jak piszesz. Oficjalna aplikacja na stabilnym sofcie i takie zachowanie.
Nie pocieszę, że na ostatniej becie 4.3 też tak samo działa.
YT działa, jeśli podepniesz mysz.
 
Dzięki za odpowiedź, napiszę...
Napisałem do supportu zobaczymy, póki co wyszły jakieś aktualizacje do aplikacji do HD station, ale nic to nie pomaga. Dalej nie działa. Jedynie przycisk Power umożliwia powrót do głównego ekranu HD station.
W takim razie chyba trzeba to zgłosić jakoś... Czy przez to forum można takie zgłoszenie podjąć?
nie, piszesz po ang na helpdesk.qnap.com

No i teraz przedstawię Wam ciekawą historię :)

Posłuchałem kolegi (cytat powyżej) i napisałem litanię do helpdesku :) po angielsku...

Hello, for some time the remote controller does not work with any applications in HD STATION. At an earlier version of the system or HD STATION, it works normally. Now all I can do, using the remote controller, is to get to the selected application (for that moment all works well). Once open, for eg. YouTube, remote controller stops working. All buttons on remote controller do not response. There is one exception, the power button always works fine. When I press it being in YouTobe application, it brings me to HD STATION main screen. That's all i can do with remote controller in any application. All applications in HD STATION work in the same way with remote controller. Very annoying, previously it worked properly. It looks that the new system updates or application HD station create this problem. I installed new beta firmware to check if it will be ok on newest software. But no diferrence. Please help me with this problem. My remote controller is useless in this situation.

On the Polish QNAP oficial forum other people have a similar problem with a remote controller.

Thank you and I look forward to your support.

Best regards


Dodając jeszcze na końcu:

PS- sorry form my english, it's really bad

W odpowiedzi otrzymałem :):

Witam serdecznie, widzę faktycznie problem jest, właśnie to przetestowałem. Zgłoszę problem do deweloperów

i drugi mail

Poproszę jeszcze o podanie wersji HD Station, u mnie to wersja 3.1.9

A ja zęby zjadłem na tej angielskiej wersji :)

Tak więc zgłoszone i można komunikować się po polsku jak widać :)

Z tego zgłoszenia wynika, że QNAP nie wiedział o problemie. Tak więc czekamy, a ja chyba wrócę znów do bety...
 
22 minuty temu dostałem kolejną odpowiedź na moją:

Moja:
Dziękuję za odpowiedź, fajnie, że można komunikować się po polsku :)Aktualna wersja stabilna jaką mam HD Station to 3.1.6, ale próbowałem też najnowszej wersji z systemem beta i to samo :-(

Support:
Tak od marca jest taka możliwość - w języku polskim.

Zgłoszenie to zamykam - kwalifikacja jako bug oprogramowania, problem przetestowałem - zgłosiłem do deweloperów. Niestety teraz musimy poczekać na poprawkę.
Dzisiaj otrzymałem informację o takiej treści :)
Tak tylko piszę informacyjnie, bug został poprawiony i będzie wydana poprawka w następnej wersji HD Station.

z tego co widzę w tym wątku to nikt przez kilka miesięcy tego nie zgłosił, a teraz zostanie rozwiązane z najbliższą aktualizacją... ;)
 
  • Lubię to
Reakcje: zgoneq i grzenio
Aha wyobrażcie sobie że mój pilot wogóle nigdy nie dzialal z moim Qnap bo on nie obsluguje pilita. jednak kupilem by go mieć kosztowal 99pln i spoczywa na regale dajcie żyć :)
Dobry temat jak uruchomić pulota w TVS 471 ? mam pewien pomysl :)
 
Czy problem z pilotem na youtube został już naprawiony ? Mam wersje 4.2.5 i dalej pilot nie działa.

Własnie aktualizuję do 4.3.3.0154 (stable) aktualizacja wydana wczoraj. Ale niestety w liście zmian nie widzę, żadnej aktualizacji hybrid station, wiec obawiam się, że lipa. Jak zaktualizuję dam znać.

Po instalacji jest aktualizacja Hybrid Station :) Super, to oznacza, że właśnie instaluje się poprawka, którą zgłaszałem :) Za chwilę potwierdzę, czy działa.
 
Zaktualizowane do najnowszej wersji 4.3.3.0154 z dn. 2017/04/13 youtube wersja 3.0.7 i dalej cisza, pilot nie działa.

Niestety potwierdzam, HD station zaktualizowane do 3.1.7 i dalej nie działa. Nie wiem jak działają testy w QNAPIE, ale naprawde słabo. Pytanie ile teraz trzeba bedzie czekać, kolejne kilka miesięcy!
@grzenio dobra walę do Ciebie bezpośrednio.

Korespondencja jaką wcześniej przytoczyłem była z tym Panem, o czym nie wiedziałem, na początku :) Także @grzenio możesz tam tych devów pocisnąć, bo coś spartaczyli i to ostro!
Zaktualizowane do najnowszej wersji 4.3.3.0154 z dn. 2017/04/13 youtube wersja 3.0.7 i dalej cisza, pilot nie działa.

Zainstalowałem Kodi i akurat na Kodi pilot działa. Na wszystkim innym nie. Co ciekawe Kodi to nieoficjalna apka, Youtube tak.
 
Dostałem odpowiedz że poprawka będzie dodana do HD Station wersja 3.1.9

Ehh, a miało być w najbliższej. No trudno. Kodi niby działa, ale dziwne się rzeczy dzieją bo wychodząc z kodi nie da się już wejść.
Dziwne, własnie pojawiła się kolejna wersja HD Station. ale tym razem z 3.1.7 przeszło na 3.1.A. Ciekawe, trzeba wiec przetestować KODI jeszcze raz i YT.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. https://forum.qnap.net.pl/threads/brak-reakcji-pilota-w-aplikacji-youtube.20277/