Pomoc Brakujące pliki po aktualizacji systemu

Barto-Paja

Passing Basics
Beginner
3 Listopad 2020
23
1
4
3
27
github.com
QNAP
null
Ethernet
100 Mbps
Witam,
wczoraj zgłoszono mi problem, że istnieje kilka katalogów, po aktualizacji QTS-a stały się pustymi katalogami, natomiast w zakładce przydział jest +/- 80GB różnicy na niekorzyść użytkownika ( tak jakby były te pliki, ale ich nie widać z poziomu File station, ani Windowsa ). Nie widzę ich jako użytkownik, ani jako admin. Niestety nie pamiętam ile już aktualizacji mam za sobą, jedynie co mogę powiedzieć, to to, że pliki były wrzucane w sierpniu, a pierwsza aktualizacja była po ogłoszeniu tej informacji:
AgeLocker ransomware targets QNAP NAS devices, steals data

Wczoraj zrobiłem aktualizację do najnowszej wersji QTS, ale dziś wycofałem do 4.5.1.1461. Niestety dalej jest problem.

Potrzebuję pomocy jak się ustrzec na przyszłość przed tego typu sytuacjami, ewentualnie jak ten stan teraz naprawić.

Wersja oprogramowania Firmware: 4.5.1.1461 Build 20201020
Model serwera: QNAP TS-231P2
 
zaloguj się do SSH/WinSCP i sprawdź czy plik tam są fizycznie - jak tak , to sprawdź czy mają poprawne rozszerzenia

jeśli fizycznie są - to trzeba sprawdzić czy udział Windows jest zdefiniowany tak jak powinien być.
 
W porządku, jak będę wiedział coś więcej dam znać.
@Update:

Wsparcie QNAP dostało sesję zdalną. Po zbadaniu sprawy z ich strony powiedzieli, że "ktoś musiał usunąć ręcznie te pliki, ale w logach nic nie ma na ten temat". Na pytanie o rozbieżność Informacji z zakładki "Przedział" do fizycznego zużycia dysku odpowiedzieli: "Teraz zostaje Panu wgrać tylko kopię o ile Pan taką posiada".

W tej sytuacji kopiuję całą zawartość, jaką jeszcze mam widoczną i szykuję się do przywrócenie ustawień fabrycznych i doszkolenia się w tym temacie.

Trochę zwątpiłem po wiadomości : " jeżeli nie miał Pan kopii to naprawdę zalecam ją wykonywać chociaż na jakiś dysk usb". Znaczy bardzo miło ze strony Pana Serwisanta, ale człowiek wykłada pieniądze, z nadzieją, że za pewną kwotę już będzie to miało ręce i nogi. Także będę wdzięczny za jakieś linki chociażby tu forumowe jak to zrobić "Po Bożemu"