Pomoc Bram możliwości pauzy na wirtualnej maszynie

slavo_s2k

Entry Technician
Q Associate
3 Maj 2017
86
1
11
8
40
QNAP
TS-x70 Pro
Ethernet
1 GbE
Mam w VirtualStation dwie wirtualne maszyny, jedną z Win7Pro na której mam zainstalowaną jedną z aplikacji, z której korzystają pracownicy (nie działa na win srv) , a drugą z Windows Server 2016, czasami konieczny jest restart, wtedy po prostu pauzuję Win7, ale WinSrv2016 już nie mogę, mam komunikat:
"System nie może zawiesić VM z SATA kontrolerem". Czy jest opcja zmiany konfiguracji (bez reinstalacji systemu) by zawieszanie systemu działało również na WinSrv??


Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.6.0805
Model serwera: QNAP TS-670Pro
 
Tak możesz zamienić na virtio - co zawsze zalecam.
1. wyłącz maszynę
2. dodaj dysk jako virto - obojętnie 1gb
3. uruchom maszynę
4. wrzuć sterowniki z guesta dla gego dysku
5. wyłącz maszynę
6. usuń ten dysk
7. zmień obecny dysk na virtio
 
Zrobiłem tak jak pisałeś, ale
-nie wiem jak usunąć ten dysk który dodałem do maszyny wirtualnej
-zainstalowałem z guesta sterowniki, ale po zmianie na virtio przy bootwaniu maszyny mam informacje o braku dysków bootowalnych i system nie zaczyna bootować :(
 
zainstalowac sterowniki, wyłączyć hosta, przełączyć tryb dysków, włączyć hosta, sprawdzić czy bangla

jak nie - kopia za pomocą Veeam, przestawić dyski i odzyskać dane z veaam'a
 
zainstalowac sterowniki, wyłączyć hosta, przełączyć tryb dysków, włączyć hosta, sprawdzić czy bangla

jak nie - kopia za pomocą Veeam, przestawić dyski i odzyskać dane z veaam'a
to nie zadziała. Ale nagrywam film jak to zrobić właśnie :)
 
Hmm, no i działa :) ale wszystko zrobiłem dobrze, jedyną różnicą w moich działaniach to było nieusunięcie tej stworzonej partycji dodatkowej Virtio, nie zuważyłem tego krzyżyka do usuwania :) . Jak usunąłem wybootowało wszystko bez problemu.

A tak z innej beczki - jakie korzyści daje mi VirtIO ???
 
Hmm, no i działa :) ale wszystko zrobiłem dobrze, jedyną różnicą w moich działaniach to było nieusunięcie tej stworzonej partycji dodatkowej Virtio, nie zuważyłem tego krzyżyka do usuwania :) . Jak usunąłem wybootowało wszystko bez problemu.

A tak z innej beczki - jakie korzyści daje mi VirtIO ???
Virtio - KVM
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. veaam