Pomoc Certyfikat SSL

Furiusz

Passing Basics
Beginner
18 Maj 2015
16
1
3
44
QNAP
TS-x39 Pro
Ethernet
1 GbE
Mam dylemat :) i prosze o poprawienie lub potwierdzenie.

1. Z tego co wiem to polaczenie sie z NASem do admina to jedno i tutaj standardowo mamy certyfikat przy zakupie, ale mimo szyfrowanego polaczenia mamy niezweryfikowana witryne. Rozwiazanie tego problemu to zakup certygfikatu SSL (Jak zakupić i używać certyfikatów SSL myQNAPcloud? :: Internet ::NAS :: QNAP). Dobrze mysle?
2. Zakup wyzej wspomnianego certyfikatu nie rozwiazuje sprawy z domena, ktora jest zarejestrowana w moim przypadku w home.pl ale sama strona jest postawiona na NASie. Zrobione jest przekierowanie w home.pl. Aby strona www nie byla blokowana np w przegladarce IE musze wykupic certyfikat SSL dla tej domeny i podpiac go? no wlasnie gdzie? czy w home.pl czy w NASie? Jezeli w NASie to gdzie?

bede wdzieczny za oswiecenie w tej materii.
 
Ad. 1 Połączenie jest szyfrowane (jeśli się łączysz za pomocą HTTPS), a to ze certyfikat jest samopodpisany to inna bajka.
Ad. 2 Certyfikat serwera WWW (hłam.pl :p ) a certyfikat wgrany na NASie to inne serwery WWW, musisz do serwera WWW zaszytego w QNAPie dodać taki certyfikat.
 
Ad1. Oczywiscie mowimy tylko o polaczeniu szyfrowanym przez HTTPS i port 8081. Zakup przez clouda qnapa spowoduje ze nie bedzie wyskakiwalo ostrzezenie?
Ad2. Hłam nie hałam tam mam tylko zarejestrowana domene. Powiedzmy za zakupie certyfikat gdzie indziej. Rozumiem ze mam go wgrac na QNAPa. Ale gdzie aby obslugiwal domene do ktorej zostal wygenerowany?