Pomoc Chyba problem z uprawnieniami na dysku?

Zibi190

Passing Basics
Beginner
22 Listopad 2021
23
1
3
57
QNAP
null
Ethernet
100 Mbps
<-- UWAGA! Treść tej notatki usuń przed publikacją swojego pytania! -->
W tym miejscu przywitaj się oraz przedstaw swoje pytanie szczegółowo opisując czego ono dotyczy. Aby pytanie stało się bardziej klarowne i zrozumiałe dla użytkowników, możesz je zilustrować za pomocą zdjęć. W tym celu utwórz screeny, np. przeglądarki naciskając Alt+PrtScr a następnie wklej każde ze zdjęć w edytorze używając na klawiaturze kombinacji Ctrl+V. Nie zapomnij umieścić logów, cytatów, itp. w tagach:
.​
<-- UWAGA! Treść tej notatki usuń przed publikacją swojego pytania! -->

Wersja oprogramowania Firmware: x.x.x Build 20YYMMDD
Model serwera: QNAP XX-XXX
 
TS-210 na TS-230 dysk gdzie byl system poszedl bez problemu zrobil sobie uaktalnienie. Drugi widzi moge na nim zapisac i widzi na nim tylko nowe foldery ale stare widze tylko w panelu sterowania gdzie brak edycji lub kiedy wlaoze go do kieszeni na usb
W panelu sterowania widze foldery do ktorych nie mam dostepu ale nie ma nazwy woluminu
Juz wiem chyba o co chodzi ale nie wiem co z tym fantem zrobic. Dysk nr.1 to ssd, dysk nr.2 hdd i przez te przekladki sa na oby dyskach systemy.
 
nie można zrobić udziałów na dyskach podpiętych do USB, możesz kopiowac za pomocą FileStation.

jeśli masz dysk włożony do nasa i edycja jest zablokowana , to pozostaje tylko edycja za pomocą WinSCP pliku /etc/config/smb.conf (popatrz na inne wpisy i popraw to co masz poprawić), ale powiem tak .. dwa razy życiu edytowałem ten plik ręcznie.