Pomoc Ciągła praca dysku bez powodu

chesterros

Entry Technician
Q Associate
15 Grudzień 2017
30
1
8
QNAP
TS-x31
Ethernet
10 Mbps
Jestem użytkownikiem QNAPA od niedawna, ale zauważyłem, że dysk non stop pracuje. Nawet jak nikt z niego nie korzysta. Uciązliwe jest to zwłaszcza w nocy, bo urządzenie mam w sypialni i cały czas słychać pracę dysku. Dodatkowo obawiam się czy jego ciągła praca nie wpłynie na żywotność dysku. W związku z tym mam pytanie co może być przyczyną? Czy mogę gdzieś sprawdzić co dysk tak uparcie przerabia?

Wersja oprogramowania Firmware: x.x.x Build 20YYMMDD
Model serwera: QNAP TS-231P
 
za krótko puszczony skrypt zostaw go na pol godziny zeby dysk sie zdązyl uspic ...
w logu widze tylko usługa dzielenia plikow pod Windows cos tam zrobila
reszta to procesy systemowe
poza tym dysk jest od tego żeby się kręcił ... samochód też oddajesz do producenta jak nie używasz ?
 
Ok. Puszczę wieczór jak powyłączam komputery. Wydawało mi się, że tak jak w komputerze jak dysk jest nieużywany to nie pracuje i dioda nie świeci.
 
Część,
Też miałem takie założenie do czasu jak nie odkryłem ze QTS na każdej grupie RAID zakłada SWAP i tworzy partycje konfiguracyjna w RAID1 co jest przyczyną wybudzania "bez powodu" lub ciągłej pracy dysków.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 
za krótko puszczony skrypt zostaw go na pol godziny zeby dysk sie zdązyl uspic ...
w logu widze tylko usługa dzielenia plikow pod Windows cos tam zrobila
reszta to procesy systemowe
poza tym dysk jest od tego żeby się kręcił ... samochód też oddajesz do producenta jak nie używasz ?
pigers - podczas testu i bedąc zalogowanym na serwer dysk sie nie uśpi nigdy, przynajmniej tak jest u mnie jak zapuszcze Qnap Diagnostic Tool i w nim HDD Analyzer.

Przy okazji spytam czym sie różni skrypt ten z forum od narzędzia Qnap Diagnostic Tool / HDD Analyzer ?
 
  • Lubię to
Reakcje: Pawel_K
Dzięki za info, czyli nie mam sie co bawić chyba w instalowanie tego skrypu jak juz Helpdesk Qnapa kazał zainstalować to narzedzie Diagnostic Tool. Bo co mi nie daje spokoju to wlasnie to ze jak jestem zalogowany na serwer z odpalonym Diagnostic Toolem to dysk sie nigdy nie uśpi. Ale chyba z tym skryptem jest podobnie ? bo tez jak jest odpalony to jest sie zalogowanym ?

Jeszcze zastanawia mnie, czy jesli zapuszcze tego Diagnostic Toola i sie wyloguje z serwera i wtedy dysk sie uśpi po czasie, to czy po ponownym zalogowaniu do serwera Diagnostic Tool zarejestruje proces który wybudził serwer (pierwszy wpis po wybudzeniu) czy zdąrzy to zrobić ?
Bo zauwazylem ze zostawiony odpalony na serwerze on caly czas dziala po wylogowaniu, dopóki serwer sie nie uśpi, jak tylko sie wybudza to znowu zaczyna robić wpisy.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. ciągła praca dysku bez powodu
  2. ciągła praca dysku
  3. diagnostic tool
  4. dysk pracuje cały czas
  5. qnap diagnostic tool
  6. cały czas pracuje