Pomoc Ciągle znikający Qnap z sieci LAN

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

ymmi21

Entry Technician
Q Associate
27 Kwiecień 2015
36
2
8
40
QNAP
TS-x64
Ethernet
1 GbE
Hej
Mam problem od instalacji nowego Qnap'a TS-364 w domu (stary TS-251 padł). Zacznę od początku:
Dyski ze stare (raid 1) qnapa przełożyłem do nowego. System się zainicjował i przywrócił wszystko jak miałem w starym (bomba) zero dodatkowych ustawień:) w qvr itd.
Wszystko leciało swoim starym życiem lecz na nowej maszynie. Ale po paru minutach Qfinder przestał wykrywać qnapa w sieci. Zrobiłem całkowity hard reset funbox 2.0 i znowu się pojawił, zanim to jednak zrobiłem widziałem, że funbox przypisał mu stare IP lecz sam zmienił mac adres. I po tym Ip już się nie wykrywał. Próbowałem kolejne IP jakie wcześniej mi pokazał qfinder i dalej lipa. W końcu poszedł hard reset funboxa.
Router wstał i nadał kolejne IP do qnapa. Tym razem qfinder go wykrył i mogłem po Lanie wejść i zalogować się na stare dane. Sprawdziłem w sekcji "sieć i przełączniki co tam zostało", usunąłem jakieś virtual switch co były przypisane i ustawiłem autodhcp dla IP w qnap.
od teraz mogę jedynie się logować do qnap przez myqnapcloud na kompie i przez telefon, przez LAN 192.168.1.xxx:8080 nie działa!
nawet jak wpisuję te IP, które w sekcji "sieć i prze.." w cmd -> ping 192.168.1.xxx tego nie ma! Masakra

czy ktoś może mi pomóc o co chodzi? Router szaleje?
Sprawdziłem XSX i ustawiłem autodhcp i normalnie mogę grać i przydzielił IP dobrze.
reszty sprzętu nie sprawdzałem ale np kamery reolink jakie używam do qvr są normalnie widoczne przez ping 192.168.1.xxxx
 

Załączniki

  • 111.png
    111.png
    55 KB · Wyświetleń: 11
  • 222.png
    222.png
    392,6 KB · Wyświetleń: 11
Wejdz tutaj, i przeklikaj sie przez ta konfiguracje.
Pokaż załącznik 41269
nie mam żadnego
Połączono posty:

działa zrobiłem tak jak napisałeś, utworzyłem nowy switch i poszło :) od razu. Dzięki

a jadnak się pospiszyłem po kilku sekundach przestało działać i dostałem komunikat : disconeccted adapter 1. Dlaczego? Ping już też nie działa?
potrzebny jest jakiś restart?
 

Załączniki

  • 333.png
    333.png
    116,9 KB · Wyświetleń: 13
  • 444.png
    444.png
    34,9 KB · Wyświetleń: 11
Zrób print screen z zakładki przegląd. Pokaż co tam masz już....
Pawliko dobrze ci radzi.
Mając Container station lub VM station trzeba mieć vSwitch podłączony do fizycznego interfejsu
 
Zrób print screen z zakładki przegląd. Pokaż co tam masz już....
Pawliko dobrze ci radzi.
Mając Container station lub VM station trzeba mieć vSwitch podłączony do fizycznego interfejsu
teraz wszystko trybi. Nie mam pojęcia dlaczego :) ogień

jeszcze jedna sprawa mi nie działa VPN z qbelt
Połączono posty:

ok, vpn poszedł, musiałem w routerze dodać porty 443 udp
 

Załączniki

  • 555.png
    555.png
    62 KB · Wyświetleń: 16
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Mogą Cię zainteresować

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Ts 251 A nie moge wejsc
  2. print
  3. reset qnapa
  4. TELEFON
  5. stare dyski do nowego qnap