Pomoc Cichy NAS - HS-251+ dysk ssd oraz WDred 3TB

zmudek

zmudek

Nowy użytkownik
Noobie
30 Grudzień 2016
2
1
3
47
QNAP
HS-210
Ethernet
100 Mbps
Witam serdecznie,
zastanawiam się jak zmniejszyć świst dysku WD Red 3TB, który jest umieszczony w HS-251+. Dźwięk ten
jest nieco uciążliwy w nocy. Czy jest możliwość skonfigurowania go niejako hybrydowo poprzez dwa dyski
SSD i mechaniczny? Chciałbym zainstalować system na SSD 256GB na którym chciałbym przechowywać
często używaną muzykę. Na dysku mechanicznym chciałbym przechowywać pliki rzadko używane, np.
backupy lub multimedia z których korzystam sporadycznie. Było idealnie, gdyby dysk mechaniczny podnosił
się tylko w przypadku konieczności dostępu do katalogów które są na nim zlokalizowane.

Czy taka taka konfiguracja jest w ogóle możliwa?

Pozdrawiam
Piotr
Model serwera
: QNAP HS-251+
 
poczytaj instrukcję dysku - przeważnie pamięć flash (SSD) działa jako cache i użytkownik nie ma na to wpływu
ale spotkałem się z modelami gdzie przekładając zworkę dostaje się dwa dyski w jednym urządzeniu
 
@zmudek Czy mógłbyś napisać więcej o tym świście (masz dwa dyski, czy jeden)? Akurat zastanawiałem się nad bezwentylatorowym HS z postawieniem pod TV w sypialni Mam 3TB RED x2, ale w zwykłej obudowie mini, w salonie, i słyszę dyski jedynie jak się włączają po uśpieniu oraz oczywiście stukanie głowic podczas pracy. Przy stukających głowicach (a NAS lubi stukać w środku nocy, oj lubi, dlatego wylądował w szafie, bo nie zawsze pamietam, aby mu na dobranoc komendę sleep wysłać ;-)) spać się nie da, ale lekki szumik... ?