Przy piwie Cinema28 - czy używać?

wojtekdu

Systems Admin...
Q's Expert
6 Marzec 2015
387
34
28
63
Lisów
lisow.eu
QNAP
TS-x51
Ethernet
100 Mbps
Cały problem w tym, że po zatrzymaniu Cinema28 komunikat w oknie zadań w tle nie zniknął. Ponowne uruchomienie również nie pomogło. Pierwszy raz jak odpaliłem Cinema28 były dwa urządzenia: HDMI i TVSamsung. HDMI to rozumiem wyjście NAS`a, a TV to mój telewizor podłączony do tej samej sieci. Widoczny w Serwerze plików DLNA i Serwerze TwonkyMedia. Na telewizorze mogę podłączyć się przez wspomniane serwery, a Cinema nie może znaleźć urządzeń podłączonych przez sieć. Nie za bardzo to ogarniam.
Chyba znalazłem przyczynę. Cinema28 sugerował, żeby do szybkiego wyszukiwania zainstalować Qsirch. Po zinstalowaniu Cinema28 nie znajdował żadnego urządzenia. Dzisiaj rano skojarzyłem ten fakt i odinstalowałem Qsirch. Teraz jest tak jak na początku. Coś jest nie tak z Qsirch na moim NAS i on blokuje odnajdywanie podłączonych urządzeń.
Nawiasem mówiąc genialne to jest ten Cinema28. Super
 
Nawiasem mówiąc genialne to jest ten Cinema28. Super
No właśnie od jakiegoś czasu próbuję znaleźć zastosowanie dla tego narzędzia i nie umiem go znaleźć.

Powiesz mi tak po za wątkiem dlaczego niego korzystasz?

Po za tym Qsirch wydawało mi się ze jest nieodłącznym narzędziem do tego narzędzia.
 
Zacznę od tyłu. Qsirch nie jest konieczny do działania Cinema28. Ponoć pomaga w szybszym wyszukiwaniu. U mnie powodował unieruchomienie Cinema28. Cinema28 umożliwia mi wybranie materiału wideo i wysłanie na konkretne urządzenie np. Jeden film na telewizor, inny na tablet z transkodowaniem w locie. Działa to super. Wchodzisz na NAS`a przez HDMI czy przeglądarkę wybierasz film dla siebie i dla żony. Wysyłasz je na konkretne urządzenia i po wszystkim. To działa trochę jak multiroom multimedialny.
 
[OFF TOP]
A nie da sie tego robic w wideo station? Osobiście uzywam music station 5 i .. wykrylem bug'a przy wyjsciu audio line out .. ticket zgloszony, majstruja cos tam.
Ja odpalilem Cinema28, ale poki co nie widze zastosowania.
 
  • Lubię to
Reakcje: _Floyd
Co jest takiego super w Cinema28 bo staram się odzuakać jakieś pozytywne elementy tej apki? Jak na razie trafiła u mnie do tej samej kategorii co Download Station, Photo Station itp, czyli jakby pytali to mamy i na folderach ładnie wygląda, ale jak chcesz poużywać to poszukaj zamienników.

Napisali ze działa AirPlay, wiec informuję jakby ktoś planował wrzucić to coś, że standarowo nie działa.
 
Nie widzę nic co by przypominało choć trochę funkcjonalność Download Station. Video Station OK ale Download Station???
 
Autorowi postu chodziło raczej o to że Cinema28 stawia na tej samej półce a raczej koszu na śmieci podane programy. Ciężko się nie zgodzić skoro każdy używa alternatywy która spisuje się lepiej.

Ja Cinema nie skorzystam bo nie znajduje zastosowania. Wszystko robię bez pomocy tego programu. Ciężko mi jest tylko znaleźć zastosowanie do niego, ale jak widać może komuś się przyda np. @wojtekdu .

Powodzenia.
 
  • Lubię to
Reakcje: Paweł Tołoczko