Pomoc CLI shutdown

Pikpok

Passing Basics
Beginner
24 Marzec 2017
13
4
3
42
QNAP
TVS-x71
Ethernet
1 GbE
Jak wylaczyc QNAPA z CLI?

Moja histora przedstawia sie nastepujaco.

Kupilem UPSa PowerWalker VI 2000 LCD, znajduje sie na liscie kompatybilnosci QNAP, niestety system go nie wykrywa. Podlaczalem przez rozne porty USB, robilem restarty, nic. Otworzylem nawet na to ticketa i czekam na feedback od developerow. Pewnie sie nie doczekam, ale ciekawostka jest.

Jak przekieruje port USB do maszyny wirtualnej z ubuntu chodzacej na virtualization station, UPS slicznie smiga na ubuntu. Wiec mam pewnosc ze sprzetowo wszystko dziala.

Postanowilem wiec zrobic sobie workaround poprzez chodzace UBUNTU ktore po wykryciu zaniku zasilania wyda zdalnie polecenie do wylaczania qnapa.
ssh admin@qnap 'polecenie do wylaczania'

Wychodzi na to ze QTS wspiera polecenie halt. Jednakze po jego wydaniu system wylacza chyba wszystkie uslugi (z pewnoscia sieciowe ping ginie) ale nie wylacza sie do konca, dyski jak i diody sie swieca. Musze podejsc do urzadzenia i z palca go wylaczyc. A potem wlaczyc. Widzialm na forum ze ludzie maja czasami takie problemy. A o to mi nie chodzi.

Gdy wybieram wylaczanie z GUI wszystko dziala prawidlowo. Maszyna sie sklada, slicznie reaguje na WOL.

Dedukuje ze polecenie halt nie jest tym co powinienem uzywac. Czy ma ktos wiedze jakie jest prawidlowe polecenie do skladania QTSa?
oraz pytanie dodatkowe, jest gdzies CLI manual do QTSa? zebym nie musial za kazdym razem zasmiecac forum.






Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.4 Build 20170313
Model serwera: QNAP TVS-471
 
Dedukuje ze polecenie halt nie jest tym co powinienem uzywac. Czy ma ktos wiedze jakie jest prawidlowe polecenie do skladania QTSa?
oraz pytanie dodatkowe, jest gdzies CLI manual do QTSa? zebym nie musial za kazdym razem zasmiecac forum.
Linuxa znasz?

Jak wylaczyc QNAPA z CLI?
Bash:
command -v poweroff
Odpowiedź: /sbin/poweroff

A więc, aby wyłączyć QNAP'a polecenie: poweroff
 
/sbin/poweroff dziala - o to mi chodzilo.

Watek mozna uznac za rozwiazany i do zamkniecia.
Mariusz dziekuje za pomoc!!

Znajomosc Linuksa mysle ze to typowy offtopic, ale skoro chcesz mnie blizej poznac to chetnie odpowiem na to pytanie. : - )
Tylko wiesz, zonaty jestem : - )

Nigdy nie bralem udzialu w zadnym szkoleniu ani certyfikacji Linuksowej, jestem typowym samoukiem ktory probuje przelozyc to co dziala w HPUXie i Solarisie na swiat mlodszego brata linuksa. Spodziewalem sie czegos w stylu shutdown -h now ale QTS mnie zaskoczyl a manuala do CLI nie ma - przynajmniej ja go nie widze.

pozdrawiam serdecznie