Co chciałbyś widzieć nowego w NMP-1000

J

joohnypl

Nowy użytkownik
Noobie
20 Lipiec 2010
2
0
1
Czytam posty i czytam, nigdzie nie widzę podobnego postu.

Proponował bym wpisywanie funkcji które mogłyby być dodane do NMP-1000

Przyznam, że sam używam NMP-1000, i za taką cenę, ilość funkcji jest.... mierna, odtwarzacz jest super, odtwarza prawie wszystko, jako odtwarzacz multimedialny - jest słabo przystosowany do tego.

Mam nadzieję że Silas pomoże i przekaże nasze sugestie do R&D qnapa.

Żeby był porządek proponuję wpisywać funkcje wg wzoru:

funkcja - opis funkcji - gdzie ma być wyświetlana w menu - obsługa z pilota, przez przycisk ?


Wg mnie co byłoby pomocne:

Playlista MP3/MP4
- playlista na zasadzie playlisty wyciętej z winampa, bardzo pomogło by to w odtwarzaniu MP3 czy MP4, w tym momencie wybieranie czy losowe odtwarzanie jest tak losowe i uciążliwe że słuchanie MP3 czasami irytuje
- wyświetlana podczas menu odtwarzania? (dodane przyciski typu dodaj katalog, odtwarzaj następny "zaznaczony" utwór, usuń itp), niech wyświetla nawet 15 mp3, ale zawsze to coś
- obsługa z pilota przyciskami, np przewijanie strony listy, zaznaczenie następnego utworu do odtwarzania

"przeskakiwanie" podczas odtwarzania filmów
- podczas odtwarzania filmów, uciążliwe jest szybkie przeskakiwanie po lini czasu!, wg mnie może dało by się zrobić to na zasadzie kursora/ czy ustawienia czasu przeskoku / na lini czasu podczas odtwarzania? Przykład : mam film, trwa 2 godziny, chce przeskoczyć sobie do 3/4 szukać momentu kiedy zaczyna się dobra akcja.... i co? normalnie - pół godziny przewijania (1080p mkv), przy pomocy tej funkcji - max minuta
- obsluga z pilota, poprzez np strzałki ?

dodanie portali obsługujących seriale US
- portal gdzie zobacze kiedy np leci mój ulubiony serial typu house/BSG itp, może jakiś dodatkowy alarm ? zaznaczenie w alarmie że np dzień przed emisją serialu, nmp przy włączeniu pokaże małe okno - ze slide'm że jutro o 21 emisja serialu?

dodanie jakiejkolwiek wizualizacji podczas odtwarzania mp3
- obecnie miernota, aż wstyd puszczać to przy znajomych, wystarczyłaby najprostszy oscyloskop, różnokolory, chwiejący się w rytm..., proponował bym wprowadzenie opcji co ma być wyświetlane podczas odtwarzania MP3, czy np lista? czy wizualizacja? a może włączanie wizualizacji za pomocą przycisku?
- włączenie wizualizacji za pomocą przycisku ?

Obsługa przeglądarki ?
- może obsługa jakiejś najprostszej przegladarki w javie ? ibsluga flasha nie potrzebna, javy też?

pogoda
- obsluga wiekszej ilości polskich miast! większe ikonki pogodowe? (na mniejszych monitorach g*wno widać)


To są takie moje propozycje, wg mnie o wiele bardziej ułatwią używanie tego urządzenia jako odtwarzacza multimedialnego - którym de'facto ma być, a nie jest....
Opcje myślę że są dostosowane do mocy urządzenia

Silas co ty na to ?
 
- Obsługa formatu RVMB
- Poprawienie błędów z synchronizacją napisów, czasami źle odtwarza, mimo że na kompie jest OK
- Możliwość dodania tła pod napisy o definiowanej przezroczystości
- Jakiś porządny licznik, który wyświetla w czasie rzeczywistym (a nie tylko pauzie) według czasu aktualnego lub ile zostało do końca
- Możliwość tworzenie zakładek w filmach, abym mógł zapisywać stan nieobejrzanych do końca filmów
- Możliwość tworzenia ulubionych playlist na wzór tych z Winampa
- Zapamiętanie stanu ostatnio oglądanego filmu po wyłączeniu
- Możliwość ukrywania folderów w menu
- Pasek postępu podczas kopiowania filmu poprzez Qnapa
- Poprawić zbyt głęboko ukryte sterowanie jasnością, kontrastem, nasyceniem itd
- Możliwość zablokowania przycisku TV Out

To tyle co pamiętam.
Jak sobie przypomnę, to napiszę więcej.
 
Jednej rzeczy mi w nim brakuje i że jest to produkt firmy Qnap tym bardziej to:

Inicjator iSCSI

jak to możliwe że Qnap który zawsze był kojarzony z super technologia NAS i obsługą iSCSI
wypuszcza produkt bez w/w funkcjonalności ?
To jak Mercedes bez "gwiazdy" :)

chyba ze jest jakiś patch który umożliwia implementacje Inicjatora w NMP-*

Pozdrawiam
Piotr