Co po TS-453A?

kolinek77

Entry Technician
Q Associate
29 Kwiecień 2015
71
20
8
QNAP
TS-x53
Ethernet
1 GbE
Witam,

Planuję sprzedać swojego 453A i kupić coś w zamian.
Rozważam poniższe opcje:
1. QNAP TS-453Be-2G+karta QM2-2P+2x M2.SATA 250GB
2. QNAP TS-453Be-2G+karta QM2-2P-344+2x 512 NVMe PCIe M.2
3. QNAP TVS-473e-4G+2x M2.SATA 250GB

Wiem, że różnica w cenie pomiędzy 453Be a 473e jest spora ale po doliczeniu karty rozszerzeń ta różnica staje się dużo mniejsza.
QNAP do zastosowań domowych, nie mam sieci 10G i serwer PLEX dla kilku użytkowników oraz KODI po HDMI.

Pytanie:
- czy warto dołożyć do lepszej karty rozszerzeń i dysków NVME(PCIe Gen3 x 4 + NVME) dla 453Be? Złacze w 453Be to PCIe Gen2 x2
- czy warto zmienić 453A na 453Be? Chciałbym dołożyć dyski SSD czego nie mogę zrobić w wersji A (nie pozbywając się żadnego z dysków HDD)

Na korzyść zmiany na 453Be przemawia, że będę mógł wykorzystać swoje obecne pamięci (16GB) oraz mniejsze zużycie prądu rocznie.
 
Kurka, mam podobny dylemat bo chcę dodać dyski SSD do mojego TS-453A.
Złącza M.2 wbudowane w NAS to super sprawa, z drugiej strony po kilku latach może warto odświeżyć dyski i włożyć 2xHDD (zamiast 3) oraz 2xSSD SATA do istniejącego NASa?

Przy tej wydajności sprzętu IMHO dyski SSD na SATA i NVME to niewielka różnica w użytkowaniu, jak myślicie?
Poza tym TS-453B(e) to nie mają jakoś mocno lepszego procka więc czy warto zmieniać?

Używam QNAPa już prawie tylko jako storage + apki w kontenerach dockerowych, więc jeśli upgrade to chyba tylko dla dużo mocniejszego procka, np. i3 czy coś, ale to chyba dużo droższe sprzęty? Co byłoby alternatywą o znacząco większej wydajności?