Co wybrać (do 600 zł)? Qnap 128A czy 168?

LejCyn

Entry Technician
Q Associate
11 Kwiecień 2018
75
11
8
59
QNAP
TS-x28
Ethernet
1 GbE
Witam!

Szukam 1-bay lub 2-bay NAS (będzie to mój pierwszy dysk sieciowy). Wiem, że ciekawą opcją są modele z x86, ale te kosztują od 1000 zł. Ja szukam czegoś do 600-700 zł (za nowy, nie biorę pod uwagę używanych). Mile widziane jest wyjście HDMI i pilot (pod multimedia). Chciałbym mieć też serwer NGINX, jakieś bazy SQL oraz GIT-a.

Wstępnie wybrałem dwa modele:
Nie produkowany już 168 (z Androidem i QTS), z ARM 1,1 GHz, 2 GB RAM, wyjście HDMI, pilot
oraz
najnowszy 128A z trochę lepszym CPU (ARM 1,4 GHz), ale "tylko" 1 GB RAM i bez HDMI/pilota

W tym budżecie można jeszcze nabyć 231P

Który lepszy? Który wydajniejszy?

Słyszałem z 2 lata temu opinie, że QNAP się wycofał z linii x68 (nie pamiętam powodu, ale coś było nie tak z nimi? ).
Konfiguracja 128A wypada ciekawie, ale trochę brakowałoby mi HDMI, stary, nieprodukowany już 168 na więcej RAM więc teoretycznie powinien mieć zbliżoną wydajność do nowszego 128A (??)

Co polecicie?

DZIĘKUJE za sugestie!

LejCyn.
NAS już kupiony, wybrałem 168-ke.
 
Witam!

Szukam 1-bay lub 2-bay NAS (będzie to mój pierwszy dysk sieciowy). Wiem, że ciekawą opcją są modele z x86, ale te kosztują od 1000 zł. Ja szukam czegoś do 600-700 zł (za nowy, nie biorę pod uwagę używanych). Mile widziane jest wyjście HDMI i pilot (pod multimedia). Chciałbym mieć też serwer NGINX, jakieś bazy SQL oraz GIT-a.

Wstępnie wybrałem dwa modele:
Nie produkowany już 168 (z Androidem i QTS), z ARM 1,1 GHz, 2 GB RAM, wyjście HDMI, pilot
oraz
najnowszy 128A z trochę lepszym CPU (ARM 1,4 GHz), ale "tylko" 1 GB RAM i bez HDMI/pilota

W tym budżecie można jeszcze nabyć 231P

Który lepszy? Który wydajniejszy?

Słyszałem z 2 lata temu opinie, że QNAP się wycofał z linii x68 (nie pamiętam powodu, ale coś było nie tak z nimi? ).
Konfiguracja 128A wypada ciekawie, ale trochę brakowałoby mi HDMI, stary, nieprodukowany już 168 na więcej RAM więc teoretycznie powinien mieć zbliżoną wydajność do nowszego 128A (??)

Co polecicie?

DZIĘKUJE za sugestie!

LejCyn.
NAS już kupiony, wybrałem 168-ke.


Cześć

Moim zdaniem albo git + sql + nginx albo multimedia. To nie są maszyny które powalają swoją szybkością + tylko jeden HDD. Sam miałem doświadczenie z jednodyskowym nasem w budżetowej linii i czym prędzej trafił do backupu.

Może poszukaj czegoś używanego ale w wyższej linii? Najlepiej coś co da możliwość rozbudowy ramu - bo tego szybko zacznie brakować, oraz przynajmniej 2Hdd.

Pozdrawiam



EDIT:

Właśnie doczytałem że kupiłeś NASA ;) Sorki za zaśmiecanie.
 
Ten kupiłem głównie dla filmów (ma HDMI i H.265). Zdaję sobie sprawę że na ARMie cudów nie będzie... Następny jaki kupię to co najmniej na Celeronie. A może Ryzeny zagoszczą w niższych seriach, kto wie. ARM to nieporozumienie w NAS-ach :) W większości przypadków okaże się za słaby, powinni wkładać co najmniej Atoma lub Celerona.

Ja 168-kę kupiłem świadomy tego że to będzie wolne jak cholera, ale dałem za nówkę nieco ponad 400 zł - cena jeszcze do przełknięcia.