Co wybrać? dwa typy a tylko jeden zakup ..

andre583

Nowy użytkownik
Noobie
14 Marzec 2018
2
1
3
40
QNAP
null
Ethernet
1 GbE
Od jakiegoś czasu planuję zmienić moją obudowę raid 4xhdd na coś większego - kończy się miejsce :)

Wytypowałem dwa serwery NAS:
-S DS1817+
-QNAP TS-853A

...i utknąłem :)
Cena podobna, pilot mnie nie bawi, wyświetlacz też niespecjalnie, S ma złącze esata i opcję rozszerzenia, qnap wiecej pamięci max.
I szczerze mówiąc nie wiem, może ktoś coś doradzi? (szczerze mówiąc jestem za S)

I jeszcze druga sprawa czyli przenosiny z NAS'a 4 dyskowego...
Chciałbym użyć moich obecnych dysków a resztę włożyć nową.
Czy jest opcja włożenia najpierw 4 dysków, przerzucenia danych ze starego serwera do nowego i potem dołożenie tych starych dysków? Nigdy się w takie coś nie bawiłem a to duzo TB danych..
 
Chciałbym użyć moich obecnych dysków a resztę włożyć nową.
Nie - QNAP formatuje dyski po włożeniu go do niego (chyba że to dyski sformatowane w Q poprzednio).[/QUOTE]

OK a czy można najpierw włożyć 4 nowe dyski, po czym ze starego NASa mającego w sobie 4 dyski przegrać dane na qnapa/S i po ich skopiowaniu przełożyć z niego ("starego" NAS'a) 4 dyski (np. już sformatowane), tak że finalnie będzie ich 8?
Dziękuję za odpowiedź, widzę że forum nie śpi ;)

Co do wygody to qnap w jakiś sposób jest "niewygodny"? Na pewno najbardziej zależy mi na niskiej awaryjności bo wg. mnie to podstawa przy tego typu urządzeniach.
 
OK a czy można najpierw włożyć 4 nowe dyski, po czym ze starego NASa mającego w sobie 4 dyski przegrać dane na qnapa/S i po ich skopiowaniu przełożyć z niego ("starego" NAS'a) 4 dyski (np. już sformatowane), tak że finalnie będzie ich 8?
jasne.