Co wybrać (Qnap TS-220, Dysk S DS214, Dysk QNAP TS-231 ) ?

solari

Nowy użytkownik
Noobie
10 Maj 2015
4
2
3
44
QNAP
null
Ethernet
null
Cześć,
Proszę o poradę :)

Który z powyższych modeli wybrać biorąc pod uwagę hardware i funkcjonalność powyższych modeli... ?

Co do wykorzystania NASa to obecnie nie mam za wiele pomysłów, pewnie z czasem się pojawią :)

pozdr!
.solari
 
Pierwsze i podstawowe pytanie.
Ile możesz przeznaczyć na zakup?
Jeśli nie masz pomysłu na NAS to może dysk na USB?
Chyba że to już przerabiane.
Jaka masz sieć domowa czy dopiero zamierzasz ja robić?
Jeśli zaczynasz zabawę z NASEM to proponuje jednostki na intel, żeby nie było później jeczenia ze słabo działa. Pamiętaj ze nas to dysk sieciowy a reszta to dodatkowe bajery które producent dodaje. Jeśli patrzysz na 231 to zobacz jaka różnica cenowa do 251 albo 253.
 
Generalnie:
- budżet: 700 - 1000pln
- 2 dyski w RAIDzie
- obecnie głównie SMB (muzyka, zdjęcia) i filmy via DLNA.

Co do 231 to znalazłem na ceneo opcje już od 680pln... a 251 to już niestety wydatek około 1300pln..
Intele to już chyba wydatek ponad 1300pln ?
 
- obecnie głównie SMB (muzyka, zdjęcia) i filmy via DLNA.
Jaki TV ? bo DNLA to pomylka - dziala albo nie.
Zdjecia/muzyka >> dysk zewnetrzny.
Przy tym co wymieniles, zobaczylbym, czy TV obsluguje zewnetrzne napedy podpinane na USB (pendrive na poczatek), jak dziala to bym kupil dysk na 3.5" z kieszenia, albo 2.5" i podkleil do TV :)
Przy tak niskim budrzecie w NASa ja bym osobiscie sie nie pchal.
bo tu dodatkowo bedzie potrzeba zainwestowania w Switch 1Gb np. 4/5 portowy - pewnie okolo 80-120 zl lub wiecej ;)
co uszczupli Twoj budzet., bo router nie nadaje sie do laczenia urzadzen w sieci :)
- budżet: 700 - 1000pln
ja tu bym szedl w dysk zewnetrzny, a reszta na lokate, do skarbonki i za rok, moze 2 bym powrocil do tematu NASa,
bo uwazam, ze kupic NAS tylko po to, ze fajnie go miec, troche mija sie z celem, gdy mozna za 1/10-1/5 jego ceny kupic urzadzenie,
ktore bedzie to samo robic (magazynowac dane).
Bo
Bo jak to kupisz i zaczniesz marudzić to każdy popatrzy na model NASa i powie "sam się wkopałeś".
dokladnie to. Porzadny NAS kosztuje.


251 i 253 to modele na intelu.
 
Jeśli patrzysz na 231 to zobacz jaka różnica cenowa do 251 albo 253.

No właśnie pytanie: dlaczego 231 w jednym sklepie kosztuje 670pln ?
Od ceny w EPA (946pln)... do ceny 251 rzeczywiście już bliżej :)

Jeszcze raz dzięki za wszystkie wypowiedzi !
pozdr
.solari