Pomoc Container Station - Volume from host

conter

Nowy użytkownik
Noobie
1 Marzec 2020
4
0
1
38
QNAP
TS-x53Be
Ethernet
1 GbE
Witam wszystkich i proszę o pomoc.

W Container Station z niewiadomych dla mnie powodów utraciłem możliwość przypisywania punktów montowania.
W miejscu przypisywania "Volume from host" > "Host Path" widoczne jest tylko nazwa serwera i przycisk do odświeżania który nic nie daje. Nic tam nie da się zrobić, nic nie da się dopisać.

Co próbowałem:
- zmiana przeglądarki włącznie ze zmianą komputera.
- odinstalowanie "Container Station" i ponowna instalacja.
- restart serwera
- instalacja różnych dockerów (w każdym przypadku to samo)
- zauważyłem że w oknie eksportu też nie widzi zawartości serwera.

Co mogę dodać:
- kiedyś działało bez żadnego problemu. Chciałem jedną rzecz zaktualizować, usunąłem ją i nie byłem już w stanie przywrócić.
- nie wiem kiedy mogło to nastąpić. Aktualizuję sprzęt na bieżąco. A nie często korzystam z "Container Station"
- dostęp do plików/katalogów serwera w pozostałych miejscach działa bez problemu.

Poniżej zrzut jak to wygląda:

upload_2020-3-1_22-14-12.png


Wersja oprogramowania Firmware: 4.4.1 Build 20200214
Model serwera: QNAP TS-253Be
Container Station: V2.0.957 (2019/11/27)
 
a jak dodasz dockera z ssh to działa ?
Bash:
docker volume create qbit
docker create \
  --name=qbittorrent \
  --cpus="1" \
  --memory=1g \
  -e PUID=0 \
  -e PGID=0 \
  -e TZ=Europe/Warsaw \
  -e WEBUI_PORT=9092 \
  -p 6881:6881 \
  -p 6881:6881/udp \
  -p 9092:9092 \
  -v qbit:/config \
  -v /share/CACHEDEV3_DATA/_ANIME/Z_Download/Downloaded:/downloads \
  --restart unless-stopped \
  linuxserver/qbittorrent
podłączenie folderu - linia 15.
 
Tak dokładnie, z SSH wszystko działa. i już myślałem że to rozwiąże częściowo mój problem bo nie znałem tej metody jednak pojawił się w sumie następny.
Mianowicie chciałem tym samym sposobem dodać Docker o który mi chodzi a więc "Home Assistant"

Zmodyfikowałem polecenie do następującej formy:
Kod:
docker volume create qbit
docker create
--name=home-assistant   
--cpus="1"   
--memory=1g   
-e TZ=Europe/Warsaw   
-v /share/CACHEDEV1_DATA/Docker/home:/config   
--restart unless-stopped   
homeassistant/home-assistant

Docker dodaje się poprawnie, katalog podpina się poprawnie ale sam docker tak jakby nie korzysta z tych plików które są pod-montowane. Mogę je nawet usunąć i nie wzrusza go to. Nie mam pojęcia gdzie dalej trzyma konfigurację.
Podejrzewam że ma wpływ na to wpis:
Polecenie: python3 -m homeassisttant -config /config (poniżej zrzut ekranu)
Na który nie mam wpływu i nie mogę go edytować.
Gdy dodawałem to wcześniej przez stronę www wydaje mi się że tego nie było.
Może tutaj coś poradzisz?
upload_2020-3-2_19-47-30.png
 
linia nr 2 tworzy wolumen - nie musisz jej palić w tym przypadku

ale wracając do problemu ..
Nie masz czasem firefox'a i adblocka ? :D (@grzenio - czuje +1 )

sprawdź czy w trybie prywatnym przeglądarki wszystko działa poprawnie ;)
upload_2020-3-2_20-13-47.png
 
Niestety to nie jest kwestia przeglądarki ani adblocka.
Próbowałem na 4 różnych oraz trybach prywatnych.. nawet na na Macowskim safari..
Obecnie próbuje zrobić to w inny sposób i jestem na etapie zdobywania wiedzy aby nie zadawać głupich pytań.
Może pomożesz albo naprowadzisz jak zmusić aby docker korzystał z utworzonego volumenu. Bo mój żyje swoim życiem a volumen pozostaje pusty. I nie wiem czemu nie tworzy żadnego volumenu.
Wybaczcie może to trywialne pytania ale nie wgłębiałem się w to jeszcze nigdy. Miałem to szczęście że po prostu "działało"
 
upload_2020-3-2_20-54-45.png

docker volume create qbit - tworzy wolumen o nazwie qbit

  1. docker create - tworzy kontener
  2. --name=home-assistant - o nazwie home-assistant
  3. --cpus="1" - przydziela mu do 100% czasu procesora
  4. --memory=1g - dostanie 1 GB ramu i ani bita więcej
  5. -e TZ=Europe/Warsaw - strefa czasowa , Europa/Warszawa
  6. -v /share/CACHEDEV1_DATA/Docker/home:/config - zawartośc folderu po lewej (z nasa) będzie widoczna w kontenerze w ścieżce po prawej
  7. --restart unless-stopped - nie pamiętam , jest opisane w dokumentacji dockera
  8. homeassistant/home-assistant - obraz dockera ma być pobrany z tego repo - nie masz dwukropka z wersją , więc zostanie pobrany obraz latest
opcja volume from host robi to samo co w linii 6.

jesteś pewien że ścieżka jest dobra ?
czy user kontenera jest właścicielem kontenera ? - przeważnie dla dockera w qnapie nie jest to problem , bo właścicielem jest user admin i pliki tworzy ten sam user , ale też można to zmienić.

czy config zapisany w tym folderze jest zgodny z obecną wersją HA ? (nie siedzę w tym , nie znam się - pytam - koniecznie głupio!).
 
Dzięki za objaśnienie. Tak to właśnie widziałem chociaż nie wszystko działa wg mnie jak powinno. W każdym razie w ten sposób nie udało mi się tego odpalić.

Za to wpadłem na Twój wątek:
QNAP Container Station + Portainer
Zainstalowałem - ogarnąłem i w końcu wszystko działa jak powinno. Ale widzę że gryzą się w sensie zmiany wprowadzone w Container Station rozjeżdzają mi contener. Ale jak wszystko się zrobi w Portainer to śmiga. Piękne narzędzie.

Podsumowując główny temat wątku: dalej nie rozwiązany ale sprawę pomogłeś mi obejść na około za co bardzo dziękuję.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. homeassistant