Pomoc Cykliczne restarty TS-251

qubuss

Passing Basics
Beginner
17 Wrzesień 2017
16
2
3
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Witam,

Od dwóch dni borykam się z problemem restartów mojego QNAPa. Serwer wstaje po czym po 5 minutach następuję restart. Dioda "STATUS" miga co około 0,5 sekundy zmieniając swój kolor na czerwony/zielony.

Trzymałem QNAPa włączonego tak około 3-4 godzin niestety nic nie pomogło. Sprawdzałem czy obudowa nie styka się przyciskiem reset, niestety, wszystko jest w porządku. W tych 5 minutach a dokładnie 2, mogę zalogować się na serwer poprzez WWW. Wszystkie aplikacje jakie miałem wcześniej instalują się na nowo.
Nie jestem pewny w 100% ale zaczęło się to dziać po aktualizacji do najnowszej wersji oprogramowania.


Model serwera: QNAP TS-251
 
Problem nie pojawil sie po upgrade teraz, tylko chyba po wersji 4.2 - po prostu wcześniej, przynajmniej w moim przypadku nie zauważyłem tego problemu.


Tapnięte z odchłani
 
Dziś wyjąłem dyski, uruchomiłem QNAPa, chciałem zainicjować system bez „czyszczenia dysków” przy 99% nastąpił restart systemu NASa. Czy może to oznaczać, że dyski są padnięte albo trzeba robić ich format?
 
Problemów ciąg dalszy. Po nowym ustawieniu wszystkiego od nowa, wgraniu plików. Pojawiły się kolejne restarty, dioda STATUS świeci na czerwono i pikanie w odstępach kilku sekund. Brak możliwości zalogowania do QNAPa, po pojawieniu się problemu i zalogowaniu się na kilka sekund, wywaliło błąd odnośnie RAMu, nie pamiętam całej komendy. Od tamtej pory zero odzewu ze strony NASa. Czy ktoś z forumowiczów zajmuje się testami, ewentualnie naprawą?
 
Zazwyczaj taki problem rozwiązuje się:
1) Podłączyć VGA/HDMI - i zobaczyć czy jest wyjście na monitor
2) Wyciągnąć dyski twarde - zobaczyć czy się uruchamia bez dysków
(często connectory dysków nie łączą)
3) Jeśli jest zainstalowana więcej niż jedna kość RAM, spróbować uruchomić serwer na każdej z niej osobno testując na różnych slotach
4) Spróbować inny zasilacz
 
Wyjście na monitor jest. W przypadku pierwszego problemu jaki występował, kontaktowałem się z HelpDesk, robiłem test pamięci (całonocny) wysłałem raport, nic nie stwierdzili. Wymazałem dyski, konfiguracja od nowa, wszystko chodziło aż do teraz. QNAP ma 4 GB pamięci RAM, sprawdzę ile kości ale chyba jedna. Spróbuję inny zasilacz i uruchomić go bez dysków.
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
Spróbuj i dać znać.
(często connectory dysków nie łączą)
Mam na mysli wyciagnac dyski. Odkręcić delikatnie śruby mocujące jedznocześnie, aby dysk ułożył się dobrze na szufladce. Przykręcić jeszcze raz. I energicznie, ale delikatnie wsunąć i zatrzasnąć kieszeń. Często niełączące gniazdo SATA dawało takie jaja.

W innych przypadkach był tego winny zasilacz.
Ważne aby miał taką samą lub większą moc w WATTach/prąd w Amperach i tyle samo Volt.

Kolejna kwestia spróbuj podociskać przewody łączące do płyty głównej. Z tego co pamiętam model TS-251 posiada dwie płyty, jedna główna, a drugą na slocie łącząca dyski SATA. Spróbuj ją wymontować i zamontować ponownie.
 
Witam,
podepnę się do tematu u mnie co jakiś czas dostaję @ średnio 2 tyg "z Message: [Power] The system was not shut down properly last time.", czyli reset i po tym problemów nie ma. Wygląda to na brak prądu, ale u mnie qnap podłączony jest do UPS (zwykły 200W) potem do instalacji off-grid i dopiero sieć. Dlatego o zaniku sieci nie ma mowy, tym bardziej że rutery,switche się nie restartują bo czas działania jest ciągły.
Czyli wymienić zasilacz na mocniejszy ? TS-251A 4GB(jedna kość) 2x3TB WD RED
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. zielony czerwony