Czemu S a nie QNAP ?

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
Nie mają:
https://www.S.com/img/products/photo/DS416play/004.jpg
Nie chcę tu opisywać na czym polega "play" żeby nie prowokować @Silas Mariusz do kolejnego hejtu na S. On nie rozumie, że to jest inna firma, inna filozofia, inne podejście. Czy słuszne? Nie mi to oceniać.
 
Dlatego jedni wola jedna a inni drugie. (Mi pasuje obóz synka)

Są osoby które chodza tylko do biedry i są co tylko wędrują do capefura a inni tylko robią zakupy w muzeach (heh - dla pewnej przenośni że niby nie umiem pisać Carrefour.

Muzeum - galeria handlowa)
Są dwa modele synka z hdmi ale to są rejestratory do monitoringu nvr-216 i vs360HD ale czy mogą posłużyć jako odtwarzacz dla filmów tego nie wiem.
 
Nie mają:
https://www.S.com/img/products/photo/DS416play/004.jpg
Nie chcę tu opisywać na czym polega "play" żeby nie prowokować @Silas Mariusz do kolejnego hejtu na S. On nie rozumie, że to jest inna firma, inna filozofia, inne podejście. Czy słuszne? Nie mi to oceniać.

hehehe
faktycznie
ja tam nie jestem zainteresowany HDMI - bo serwer stoi w serwerowni (u mnie serwerownia mieści się w sieni - ale każdy ma taką serwerownię o jakiej pomyślał ...)
dużo większym problemem w ofercie S jest brak mocnych domowych serwerów za <1k€, tak, żeby uruchomić plexa czy inny serwer intensywnie używający transkodowania i wydajnej (jak na dom ) platformy do virtualizacji. Jak w końcu to zrozumieją i wypuszczą 1515+ i7 to się wszystko zmieni - niezależnie od tego czy złącze HDMI będą mieć czy nie...
 
dużo większym problemem w ofercie S jest brak mocnych domowych serwerów za <1k€, tak, żeby uruchomić plexa czy inny serwer intensywnie używający transkodowania i wydajnej (jak na dom ) platformy do virtualizacji. Jak w końcu to zrozumieją i wypuszczą 1515+ i7 to się wszystko zmieni - niezależnie od tego czy złącze HDMI będą mieć czy nie...
Bezsprzecznie się z tym zgadzam.
 
Nie nie, malinka to nie dla mnie. za dużo kombinowania, choc wiem ze i możliwości moc. Ale na tym trzeba sie znać, ja jestem okienkwiec.
S mac HDMI ;) ale w cenie modeli, które raczej sa poza moim zasiegiem.

Co do mocnych modeli macie racje. Nie dośc że słabe procesory to i ilości ram montowane fabrycznie nie powalają.
U mnie nie ma serwerowni ;) jest salon i tam ma stać odtw z HDMI. Wyleczyłem się już z laptopa po hdmi, wyleczyłem się także z wszytskomajacych odtw cd/dvd/br. Teraz przyszedl czas naukę z NASem z hdmi ;)
 
U mnie nie ma serwerowni ;) jest salon i tam ma stać odtw z HDMI. Wyleczyłem się już z laptopa po hdmi, wyleczyłem się także z wszytskomajacych odtw cd/dvd/br. Teraz przyszedl czas naukę z NASem z hdmi ;)
A co za różnica czy cd/dvd/br czy nas z hdmi? I to grzmot obok tv i to. ;)
W tej chwili po remoncie mieszkania mam tv podpięty kablem tylko do prądu i to jest piękne. Wszystko streamuję z serwera i z netu bezpośrenio. Potem dociągnę jeszcze ethernet. Po co jakieś extra pudełko zagracające pokój?
;)
 
U mnie grzmot będzie stał pod komodą, nie będzie go widać. Tv mam nie wszystko mający, ale te Qbusie co mam nie dają rady ze strymingiem wszystkiego. A tv nie jest bardzo smart. Dlatego inna proba ;)
 
  • Lubię to
Reakcje: JJldn
U mnie grzmot będzie stał pod komodą, nie będzie go widać. Tv mam nie wszystko mający, ale te Qbusie co mam nie dają rady ze strymingiem wszystkiego. A tv nie jest bardzo smart. Dlatego inna proba ;)

Masz rację, trochę "przycwaniaczyłem", ale wynika to wyłączenie z faktu, że kupiłem nowy tv, który jest smart i mogę sobie na takie rzeczy pozwolić.
Faktycznie NAS z hdmi jest świetnym rozwiązaniem dla ludzi, którzy mają starsze telewizory, a jednocześnie na tyle dobre, że nie muszą być zastapione przez coś nowszego.
 
bez sensu
Masz proste rozwiązanie za 1,5 stówy w postaci R_Pi - wszystko tam jest działające, bez klikania... Sćiągasz obraz (openelec albo raspian albo coś podobnego) masz tam samouruchamiające się Kodi i wszystko śmiga. wczoraj uruchomiłem na Kodi plugina do Plexa i zadziwiająco fajnie śmiga.
serwer jest po to, żeby stał sobie w serwerowni (niezależnie gdzie ją umieścisz - może być w sieni, spiżarni, pod schodami - nieważne) a nie wył w salonie ... taka moja opinia - prywatna

BTW
jest spora szansa, że oblecisz sterowanie R_pi z pilota od TV po CEC/HDMI
 
bez sensu
Masz proste rozwiązanie za 1,5 stówy w postaci R_Pi - wszystko tam jest działające, bez klikania... Sćiągasz obraz (openelec albo raspian albo coś podobnego) masz tam samouruchamiające się Kodi i wszystko śmiga. wczoraj uruchomiłem na Kodi plugina do Plexa i zadziwiająco fajnie śmiga.
serwer jest po to, żeby stał sobie w serwerowni (niezależnie gdzie ją umieścisz - może być w sieni, spiżarni, pod schodami - nieważne) a nie wył w salonie ... taka moja opinia - prywatna
Psssst, cicho, bo podwarzasz zasadność tezy wyższości Qnapa nad S ;)
 
:D
jedno z drugim nie ma nic do rzeczy ...
wyższość Q objawia się w sensownym sprzęcie i możliwością odpalenia na nim (realnie) VM, wyższość S w lepiej dopracowanym do domowego użytku sofcie i znacznie lepszych apkach mobilnych (poza chmurą, która jest po prostu nędzna). z dwójki wybieram Q bo na nim postawię VM S i jakoś to ożenię ... na synku ze względu na ich biedę hardwarową mogę postawić ewentualnie szklankę z colą ... albo kupić ich serwer za równowartość niezłego auta
 
:D
jedno z drugim nie ma nic do rzeczy ...
wyższość Q objawia się w sensownym sprzęcie i możliwością odpalenia na nim (realnie) VM, wyższość S w lepiej dopracowanym do domowego użytku sofcie i znacznie lepszych apkach mobilnych (poza chmurą, która jest po prostu nędzna). z dwójki wybieram Q bo na nim postawię VM S i jakoś to ożenię ... na synku ze względu na ich biedę hardwarową mogę postawić ewentualnie szklankę z colą ... albo kupić ich serwer za równowartość niezłego auta
Ponieważ padają tu słowa "sensownie" i "bez sensu" dodam, że generalnie zgadzam się z Twoją opinią, i sam mam miejsce w domu wyznaczone na serwer z dala od pomieszczeń dla mieszkańców.
Odnośnie wirtualizacji na Qnapach i Synkach to HP Microserver gen8 czy Dell T20 zrobią to o wiele wydajniej i za ułamek ceny i jednych i drugich.
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. icloud