Pomoc Czy i Jak stworzyć kolejkę kopiowania sporej ilości plików pomiędzy katalogami/dyskami

vONvOiO

Nowy użytkownik
Noobie
24 Grudzień 2013
5
2
3
43
Kraków
QNAP
TS-x69L
Ethernet
1 GbE
Witam was użytkowa kompendio wiedzy : )
Brawo WY : )
na siebie jeszcze poczekam...

Otóż, jak w temacie...

Chciałbym wiedzieć CZY istnieje i w JAKI sposób stworzyć kolejkę plików do przegrywania/przenoszenia pomiędzy katalogami/dyskami na wzór znanego kolejkowania tych operacji w TOTAL COMMANDERZE lub TerraCopy.

Mój aktualny dylemat jest taki, że jak wrzucę kopiowanie/przenoszenie danych pomiędzy dyskami (ratuje starą macierz RAID 5) parudziesięciu katalogów to system się zarzyna bo robi to jednocześnie. Ja bym chciał mu zlecić wykonywanie tych zadań w kolejce, 1...2...3... - jak jeden zakres operacji plików się skończy dopiero zabierz się za kolejny.

Szukałem, czytałem... albo nieudolnie albo nie ma bo efekt ten sam - nie mam pojęcia jak to zrobić a chciałbym wrzucić mu całość na raz i iść spać, zając się innymi rzeczami.

Da się to zrobić z rozciągnięciem w czasie, że nie będe mu zlecał więcej niż 1 operacje na dysku ALE... czuję się trochę pozbawiony podstawowych (dla mnie) udogodnień operacji na plikach.

Dzięki z góry za pomoć lub potwierdzenie - chciałbyś, cóż - bywa : )

Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.3 Build 20170121
Model serwera: QNAP TS-469L
 
Ja to załatwiłem poprzez apke "hybrid sync" ustawiłem external disk jak source, NAS jako destination i wsio. Jak mi przeszkadzało to zatrzymywałem i później wznawialem (pomijał już zsynchonizowane pliki)

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
 
  • Lubię to
Reakcje: grzenio
qnap -> appcenter - zainstaluj ipkg badz qnapware

z poziomu SSH QNAPa trzeba doinstalowac w ipkg badz qnapware program mc - jest temat na forum - nie bede powtarzał

po zakończeniu instalacji mc , w ssh wpisać mc i kopiować sobie pliki w kolejce jak dusza pragnie
 
  • Lubię to
Reakcje: apofis
A więc...

Trochę zostałem ostudzony - swoją drogą ciekawe czemu jest z tym taki problem by to mieć - może pytanie z mojej strony kategorii "czemu nie ma felg ze słota jak jestem sułtanem" ale wydaje mi się przydatne.

anyway...

"hybryd synch" odpada - za dużo kombinowania a ja potrzebuje własnie pokroju MC

Nie powiem, że narazie to wyjście poza poziom App Center to dla mnie problem - za bardzo się przyzwyczaiłem do GUI ale okej - przyjmuję, że Midnight Commander to rozwiązanie na mój problem jako bardziej rozbudowany File Manager.

Okej - temat zamykam - dzięki !!

PS - Masakra z tymi folderami ALE ok - jakoś się odnajduję, powoli ; )

pigers - dzięki, rozwiązałeś mój problem na dobre ; )
 
Właśnie problem w tym, że jak zamknę sesję to wywala wszystkie background jobs - pewnie musiałbym odpalić SSH i zostawić sesję pomimo zamknięcia połączenia - aż tak głęboko się nie bawiłem...
 
zainstaluj jeszcze program screen
ipkg install screen
po instalacji - w ssh wpisujesz screen
klepiesz enter
wlaczasz mc i każesz mu robić co tam ma robic
wciskasz CTRL-A i D
rozłączasz się z sesją SSH

powrót do kopiowania
w ssh wpisujesz screen -ls powinienieś miec tylko jedna sesję
dołączasz do niej
screen -r nazwasesji