Czy ktoś w swoim NASie używa już 18TB dysk WD Ultrastar?

SushiMan

Entry Technician
Q Associate
5 Kwiecień 2016
55
20
8
Warszawa
QNAP
TS-x53
Ethernet
1 GbE
Cześć,

Czy ktoś w swoim NASie używa już 18TB dysk WD Ultrastar?

Chodzi mi o Western Digital Ultrastar DC HC550 18TB - WUH721818ALE6L4 / 0F38459.
Sprawdziłem listę kompatybilności i na niej tego dysku jeszcze nie ma.
Support odpisał mi, że tego dysku jeszcze nia liście kompatybilności nie ma... :lol:
Wiadomo, że lista jest dość rzadko aktualizowana, więc czy jest może ktoś kto taki dysk już używa, mimo że w liście go nie ma?
 
wersja datacenter - ciekawe czy ma jakieś funkcje przeciwko drganiom
 
Tak z ciekawości zapytam, planujesz pojedynczy dysk czy parę/więcej?

Posiadam TS-853A, więc 8 zatok i nadszedł czas wymiany najstarszych dysków. Na razie zaplanowałem wymianę 2x HGST 4TB na 2x WD DC HC550 18TB.
Później przyjdzie czas na kolejne - tym razem HGST 6TB.

Możesz się poświęcić dla społeczności i przetestować ;)

Pokonwersowałem dzisiaj dłużej z supportem i dowiedziałem się, że tytułowy dysk jest już od ładnej chwili w testach i we współpracy ze sporą ilością urządzeń testy są pozytywne.
Dlatego też dzisiaj zakupiłem 2x WD DC HC550 18TB :Dumny:
Jutro będą u mnie i będą czekały na moje testy aż wrócę z wyjazdu służbowego :D

wersja datacenter - ciekawe czy ma jakieś funkcje przeciwko drganiom

Hmmm... Nie wiem czy takie funkcje ma, ale od lipca 2019 mam już w swoim NASie dysk w wersji WD DC HC530 14TB (którego nota bene nadal nie ma na liście kompatybilności) i naprawdę dobrze się spisuje.
Na pewno system HelioSeal, czyli wypełnienie wnętrza dysku helem, zapewnia jego cichszą pracę oraz mniejsze zużycie prądu.
Głośność mierzyłem w warunkach domowych (a więc niedoskonałych), i różnica głośności między starymi HGST 4TB a WD DC HC530 14TB jest znacząca, zwłaszcza, że w moim przypadku NAS stoi bezpośrednio na biurku.
 
  • Lubię to
Reakcje: jerry1333
w/w dyski pracują u mnie w 1288x
 
  • Lubię to
Reakcje: SushiMan

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. HC550
  2. ultrastar
  3. 14TB
  4. ultrastar 14T
  5. 1288x