Pomoc Czy warto przesiadać się z firmware'u 4.1 na QTS 4.2

Mad_TS212P

Nowy użytkownik
Noobie
29 Grudzień 2013
6
1
3
QNAP
Ethernet
1 GbE
czy warto się przesiadać z 4.1 (na ARM) do 4.2 skoro to jeszcze nie jest wersja finalna ?
 
U mnie po podniesieniu wersji do 4.2.0 przestało działać strumieniowanie multimediów do XBOX360.... czarna rozpacz :-(
Ula la!
QNAP oferuje kilka aplikacji DLNA. Żadna Tobie nie działa... Ulalala...
Ale problem zgłosiłeś?
Sprawdźmy ile masz postów na forum. Całe JEDEN!
Opinia pochopna!

odradzam, qts 4.2 nie jest dopracowany, jeśli nie musisz i cenisz sobie własny czas - wstrzymaj sie
Twoja problemy opierały się na Finderze i folderach współdzielonych ...

@Mad_TS212P
Nie słuchaj tych Panów, ze wdrażanym nowego OS, kilka kwestii z naturalnych powodów musi przestać działać - bo inaczej zmian nie byłoby widać. Ale żaden z nich nie zgłosił problemu, a nasze forum brało udział w powstawaniu tego oprogramowania. Mało tego, gwarantuje Ci, że przesiadka z 4.1 na 4.2 zapewni Ci szybszą pracę serwera. I broń boże nie słuchaj ich.

A jeśli będziesz miał z czymś problem, to napisz na forum a osobiście tą sprawą się zajmę!
 
odradzam, qts 4.2 nie jest dopracowany, jesli nie musisz i cenisz sobie wlasny czas - wstrzymaj sie
Mialem Bety nie dzialaly, marudzilem, pisalem Ticket'y ... naprawili, finalna z 23/10/15 jest OK, RC5 ... przemilcze bo to nadal dla mnie byla beta.

Co mi sie podoba w 4.2.0 - Dziala bluetooth :D :D :D - chwilowo nie mam czasu zrobic tutka do parowania klawiatury i myszy z Appla + kontrolera do gier + stacji SNAS do HD Station, ktora daje mozliwosc szarpania w starocia :D z salonow gier (lata 80+) ... jak znajde czas to zrobie. (Oczywiscie ja mam Intela w swojej maszynie na wspomaganiu, wiec jak sie zachowuje ARM ... nie wiem i nie chce sprawdzac, myslalem o tym przed zakupem).

Jesli update zostal wydany na ARM, na slaba maszyne to znaczy, ze przeszedl testy w Labie .. i byl wystarczajaco sprawny by wdrozyc go do "produkcji".
DNLA = kupa (Dziala lub nie), to nie jest standart, pomimo tego co tam sobie ktos napisal w Wikipedia.org (jesli jest slowo standart, to je jutro skasuje i przytocze cytat z wiki ;p, zeby nie bylo ;-) ).

Wracajac do tematu:
- update = naprawa bugow + latanie dziur UNIX/Linux - jesli masz NASa widocznego na swiat ... ja bym update zrobil.
- jesli bedziesz miec klopoty ze sprzetem (soft) to .. i tak Ci support bedzie kazal wgrac najnowsza wersje ;p
 
PS. Specjalnie tego szukałem...
Nawet jak wychodził 4.1 @przemyslaw.janus twierdził, że nie warto aktualizować i ma dość... Dlaczego?

Miał problem w tym, że QNAP wydał poprawkę dla starszych wersji urządzeń... O to do czego doprowadza czytanie wiedzy specjalistów z łapanki na forach dyskusyjnych:
upload_2015-11-2_3-32-57.png


Przypominam, że u nas gadanie takich farmazonów jak Ty @przemyslaw.janus = się ban!
 
Ja osobiście nie polecam 4.2.0. TV samsung nie odczytuje filmów - zrywa je, Finder w Macosx to samo. Trzeba za każdym razem ponownie wpisać hasło admina. NIE POLECAM !!! Do tej pory Qnap działał bez problemów ...
 
I w tym miejscu zgodzę się z przedmówcą. Rozmawiałem tez na ten temat z @pigersikiem. Od QTS 4.2.x nie działa mi poprawnie DLNA, Twonky i czasami nawet Plex. Juz tłumacze o co biega. Na 4.1.4 DLNA i inne aplikacje do strumieniowania działały bez problemu - wszyscy narzekają na DLNA że to szit dziadostwo etc - może i tak, bo na TV Philips nie działa mi to w ogóle, natomiast w Samsungu D6500 DLNA działa lepiej niż aktualnie PLEX (w sensie działało). Od 4.2.x działam tylko na PLEXIE ponieważ DLNA i Twonky nie otwierają mi wszystkich filmów jak dotychczas. Ponadto, filmy tną, zacinają się, restartują, buforują masakrycznie. Wyświetlają się komunikaty że brak kodeka, nieobsługiwany format video etc. QTS 4.2.1 jest świetny, ale brak DLNA trochę mi przeszkadza. Co prawda PLEX jest ok, ale o wiele dłużej otwierają mi się foldery z filmami (nawet kilkanaście sekund muszę czekać jak wchodzę w katalog FILMY czego nie było na DLNA. Ostatnio zdarzyło mi się kilka razy że w połowie filmu po prostu PLEX się wyłączył - chcąc wejść na niego ponownie z poziomu TV (source) po prostu go nie widać. Informacyjnie - założyłem ticketa w tych sprawach i czekam na odpowiedź. Oczywiście poinformuje o wyniku.