Pomoc Darmowe narzędzie do backupów

antii7

Nowy użytkownik
Noobie
16 Lipiec 2012
6
1
3
46
QNAP
Ethernet
100 Mbps
Witam,
poszukuję darmowego narzędzia do backupów. Środowisko nie jest strasznie duże ale niejednorodne. Mam do wykonania kopie danych z Linuxa, bazy MSSQL Serwer 2012, kopie danych Symfonii, kopie danych i poczty klientów Windows Xp i 7, mam 2 serwer AD.
Szukam narzędzia, które najbardziej odpowiadało by moim wymaganiom. Wiem że z takich popularniejszych darmowych systemów to Amada, BackupPc i Backupla, może sa jakieś inne. Które z tych narzędzi spełni wymagania i jest w miarę proste do konfiguracji. Mam serwer qnap ts-412u na którym chcę składować kopie.
Z góry dziękuje za odpowiedz, pozdrawiam
 
nie ma cud leku na wszystko
masz generalnie do zrobienia backup wszystkiego, backup z linuxa na linuxa - polecam rsync'a
baze mssql skryptem ogarniesz do pliku i pogonisz na qnapa
baza Symfonii - nie wiem , ale na pewno da się ją do pliku zrzucić i j/w
kopie danych i poczty można Cobianem ogarnąć
serwery AD, nie znam wersji OS , bo od 2008RS jest kopia zapasowa (z możliwościa wskazania na NASa ) zaszyta w systemie + obraz systemu
 
  • Lubię to
Reakcje: qiui
Witam,
poszukuję darmowego narzędzia do backupów. Środowisko nie jest strasznie duże ale niejednorodne. Mam do wykonania kopie danych z Linuxa, bazy MSSQL Serwer 2012, kopie danych Symfonii, kopie danych i poczty klientów Windows Xp i 7, mam 2 serwer AD.
Szukam narzędzia, które najbardziej odpowiadało by moim wymaganiom. Wiem że z takich popularniejszych darmowych systemów to Amada, BackupPc i Backupla, może sa jakieś inne. Które z tych narzędzi spełni wymagania i jest w miarę proste do konfiguracji. Mam serwer qnap ts-412u na którym chcę składować kopie.
Z góry dziękuje za odpowiedz, pozdrawiam

Backup to nie wszystko ...
Równie ważne (a może nawet ważniejsze) jest restore :D
Może się okazać, że kopie wykonasz ale z odtworzeniem będą schody - tu mam głownie na myśli kontrolery AD bo, choć system od 2008 w górę ma wbudowane narzędzie do backupu, to restore nie zawsze kończy się powodzeniem (niestety sam tego doświadczyłem)
Istotnym czynnikiem jest też czas wykonania kopii, jej wielkość i (co równie ważne) czas retencji backupu z czy ściśle wiąże się docelowa pojemność magazynu na kopie, jego wydajność, przepustowość i czas zapisu.

Wszystkie te rzeczy trzeba rozważyć i wycenić.
Sam lubię grzebać i kombinować w systemach ale często okazuje się, że lepiej, łatwiej (i ,biorąc pod uwagę czas, sumarycznie taniej) jest kupić rozwiązanie komercyjne.

Ze swojej strony mogę Ci polecić Veeam Endpoint Backup FREE do stacji roboczych, ponoć da się tym opędzić i serwery ale nie próbowałem. Wsparcie dostępne na forum. Serwery SQL - kopia skryptem na zasoby iSCSI lub na dyski lokalne i wypchnięta na zasoby CIFS/SMB. Ale cały czas miej na uwadze co napisałem powyżej.
 
  • Lubię to
Reakcje: qiui

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. kopia poczty