denem

Passing Basics
Beginner
23 Listopad 2018
27
1
3
39
QNAP
TS-x31
Ethernet
100 Mbps
Witam.
Zacząłem zagłębiać się w tematykę ddns. Zarejestrowałem swój host na noip.com. Na NASie ustawiłem (chyba) pod usługę ddns.
Pomimo to wpisując w przeglądarkę moja nazwę hosta wyskakuje informacja, iż ta witryna jest nieosiągalna. Czy oprócz ustawień na załączonym pliku coś jeszcze muszę ustawić?
20190321_113658.jpg
 
Z tego co zrozumiałem muszę ustawić przekierowywanie portów na routerze. Należy tam wpisać lokalny adres IP serwera. Czy powinienem adres NASa ustawić na stały? Już raz mi się zmienił...
 
A mogę ustawić mojemu NAS stałe IP mimo otrzymywania zmiennego od operatora? Rozumiem, że IP od operatora dostaję na router a z niego idzie IP na NAS i ono już może być ustawione na stałe? Czy to też wymaga jakiejś operacji po stronie routera? Swoją drogą-mam internet od Multimedia. Ciekawe, czy w ogóle będę mógł dostać się na router...
 
A mogę ustawić mojemu NAS stałe IP mimo otrzymywania zmiennego od operatora? Rozumiem, że IP od operatora dostaję na router a z niego idzie IP na NAS i ono już może być ustawione na stałe? Czy to też wymaga jakiejś operacji po stronie routera? Swoją drogą-mam internet od Multimedia. Ciekawe, czy w ogóle będę mógł dostać się na router...

Sam miałem problem z Multimedia. Router jest w pełni zarządzany przez nich i nie ma opcji na dostanie się do admina.
Stały adres IP - opłata miesięczna 10zł.
 
Nawet jeśli router nie jest ich?
OK, powiedzmy, że uda mi się na niego dostać i ustawić przekierowywanie portów. Wracam do pytania o stałe IP na NASie. Da się? :)
 
Miałem z nimi już ten temat. Pół roku temu odpisali mi to.
W odpowiedzi na zgłoszenie pragnę poinformować, że przekierowanie portów działa ale jedynie przy wykupionym publiczny adresie IP. DMZ nie jest obsługiwane i przy przekierowaniu portów nie jest konieczne. Usługa gwarancji publicznego IP jest jednorazowo płatna, około 5 złotych. W celu jej aktywacji proszę kontaktować się z działem Obsługi Klienta.
 
Należy tam wpisać lokalny adres IP serwera. Czy powinienem adres NASa ustawić na stały?
Tak - nas powinien mieć stałe IP , jak to zrobisz - Twój wybór

A mogę ustawić mojemu NAS stałe IP mimo otrzymywania zmiennego od operatora?
Adres od providera nie ma nic wspólnego z Twoim adresem w sieci lokalnej.

DMZ się nie ustawia skoro masz opcje przekierowania portów.

Ale zaraz - najważniejsze pytanie - czy masz adres publiczny ? Bo jakoś nie przyuważyłem tej informacji :/
 
Tego nie wiem bo nie jestem aktualnie w zasięgu mojej sieci. Ale już zdążyłem się zorientować, że przydzielenie publicznego IP to koszt 4,99 zł jednorazowo.
Jeśli w żaden sposób nie będę mógł ustawić przekierowywanie portów na routerze to czy jest inna opcja aby w pełni korzystać z DDNS? Jeśli to coś da to mam wykupiony VPN na nordVPN. Czy wtedy już raczej DNS?
 
Nie w tym sensie. Chodziło mi raczej o to, czy przy wykupionym VPN nadal będę musiał bawić się w DDNS skoro będę miał jakiś stały IP nadany
No dobra. Ustawiłem statyczne IP na NAS. I się posypało :) Nie mogę wejść na serwer przez myqnapcloud. Czy coś teraz muszę uaktualnić w ustawieniach myqnapcloud na NASie?
chyba coś zrobiłem nie tak. Po ustawieniu statycznego IP nawet Qfinder go nie widział. Całę szczęście mam dwie karty sieciowe to przez drugą wszedłem i cofnąłem ustawienia
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. noip